Medicana Ataşehir Hastanesi’nde Doğum Paketi

Medicana Sağlık Grubu Hastanelerinde, SGK ve tamamlayıcı sağlık sigortanızı bir arada kullanarak; Muayene, tahliller ve doğumda fark ücret ödemeyin

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde Sağlık Sigortaları

Medicana Ataşehir Hastanesi, Vedat Günyol Cad. No:24  Küçükbakkalköy, Ataşehir adresinde bulunan, başta Anadolu yakası olmak üzere tüm İstanbul’da hizmet sunan sağlık sigortası şirketleri ile anlaşmalı bir hastanemizdir. Fuaye alanından polikliniklere, hasta bekleme bölümlerinden, doktor ve hastaların odalarına kadar her mekan, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde Hamileyken Doğum Paketi Yaptırabilir Miyim?

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde geçerli, hamilelik süreciniz başladıktan sonra Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası yada

Henüz hamile değilseniz;  bekleme süresi olmadan doğum sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz. (0850) 346 1130

Sigortalı olmak isteyen anne adaylarımızın birçoğu bize aynı soruyla gelirler. Gebelik başladıktan sonra da sigortalı olunabilir mi? Cevabımız basit, evet olabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının 2010 senesinde duyurulmasıyla birlikte anne adaylarımıza bu hizmeti de sunmaya başladık.

%20 devlet destekli olan doğum sigortaları, hamilelikten hemen önce yapılıyor olsa da, gebeliğiniz başladıktan sonra SGK anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olan bir doğum sigortası paketleri yaptırabilirsiniz. Sağlık sigortasının teminatlarında;  Muayenelerinizden doğuma kadarki ihtiyaçlarınız, tercih ettiğiniz sağlık sigortası teminatlarınca karşılanır. Ayrıca doğum paketini taksitle ödemeniz mümkündür.

Doğum Paketi (Doğum Sağlık Sigortası) İçerisinde Neler Var?

 • Sadece 15 TL SGK katılımı ödersiniz, bunun dışında kalan muayene ücretiniz tamamen karşılanır.
 • SGK kapsamı içindeki rutin gerçekleşmesi gereken gebelik rutin test ve tetkikleri karşılanır. (Poliçelerde alternatifler sunulur)
 • Normal doğum da, sezaryen doğum da.. Doğum Sağlık sigortası kapsamında %100 karşılanır.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi masraflarınız sigorta ile karşılanır.
 • Bu paketle birlikte elde ettiğiniz muayene haklarınızı diğer SGK ile anlaşmalı bölümlerde de kullanabilirsiniz.
 • Doğum Sağlık Sigorta’larında taksitle ödeme kolaylığı vardır.
 • Bu sigorta için ödeyeceğiniz tutarın %20’si devlet tarafından vergi avantajı ile desteklenir. Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız doğum sağlık sigortası ile  karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.

Sigorta şirketleri ve sigorta poliçelerine göre sunulan teminatlar farklılık gösterebileceğinden; Satın alacağınız poliçe özelinde , detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde Doğum Planlıyorsanız.. Hemen Konusunda Uzman Sağlık Ekibimizden Bilgi Alın (0850) 346 1130

Doğum sağlık sigortası sadece hamilelik başladıktan sonra yararlanılabilen bir sağlık ürünü gibi algılansa da hamilelik öncesinde de içerisinde doğum teminatının olduğu bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Doğum teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gebeliği planladığınız tarih öncesi poliçenizi alırsınız ve dilediğiniz bölümde kullanmaya başlarsınız. Hamilelik süreci başlamadan önce yapıldığında daha geniş sağlık sigortası teminatları almanıza olanak sağlar.

Hamilelik planlıyorsanız 12ay, 6ay, 3ay, 2ay bekleme süreli sağlık sigortalarımızı incelemelisiniz. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih ve süre içerisinde hastane değişikliği yapmanız mümkün.

Siz yada eşiniz üzerinden vergi avantajından faydalanabilir ve ödediğiniz poliçe tutarının %20lik kısmını devletten geri  alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmek.

Doğum Sonrasında Çocuğuma Sigorta Yaptırmalı Mıyım ve Kazanılmış Hak Nedir?

Medicana Ataşehir Hastanesi’nde doğum yapan annelerin birçoğu… Doğumdan sonra,  çocuklarını yine  Ataşehir MEDICANA’da  takibe ve  kontrollere devam ediyorlar.

Neden Bebeğime / Çocuğuma Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

 • Çocuk sağlık sigortası ile çocuğunuzun yıl içinde kullanacağı 8 ila 10 doktor muayenesi, sigorta tarafından karşılanır.
 • Muayene hakkınız içinde yapılması gereken tahliller, testler ve tetkikler  sigorta kapsamındadır.
 • Gerektiği durumlarda çocuğunuzun hastane yatışı sağlık sigortası tarafından karşılanır.
 • Vade farkı olmadan taksitle ödeyebileceğiniz Çocuk Sağlık Sigortası aynı zamanda %20 devlet desteklidir.
 • Yalnızca pediatri bölümünde değil, SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı diğer bütün bölümlerde çocuk sağlık sigortanızı kullanabilirsiniz.

Kazanılmış Hak Nedir?

Bebeğinizin doğduğu andan itibaren başlattığınız sağlık sigortası ,çocuğunuzun sonradan gelişen tüm sağlık risklerini üstlenmiş olur. Her yıl düzenli bir şekilde yenileme yapmanız durumunda ise daha önceki senelerde kazandığınız sağlık sicil haklarınız, takip eden yıllara devretmiş olur. Yenileme garantisi kazanmış sigortalının , sigorta başlangıç tarihi sonrası ortaya çıkmış şikayet ve hastalık öyküleri için; Limit, muafiyet gibi bir uygulama olmaz.

Bir sağlık sigortanız yok ise, doğumunuza haftalar kala sağlık sigortası yaptırıp, bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra kendi poliçenize bebeğinizi ekletmekte mümkün.  Bebeğinize Ömür Boyu Yenileme Garantisi ( ÖBYG ) kazandırmak için doğumdan önce mutlaka sağlık ekibimizle iletişime geçin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve Özel sağlık sigortası yaptırarak sahip olacağınız bu avantaj hakkında detaylı bilgi almak için uzman sağlık ekibimiz ile görüşün. (0850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Medicana Ataşehir Hastanesi’nde Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by