Op. Dr. Melike Güler

Op. Dr. Melike Güler Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde. Hamile kalmadan, planlama aşamasında sağlık sigortaları hakkında bilgi için bizi arayın.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler Kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler; Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarı ile tamamlayarak Tıp Doktoru unvanını almıştır. Lisans eğitimini tamamlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler, ihtisasını ise Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaparak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını alabilmiştir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler’in deneyimlerinin başında 2013 – 2014 yılları arasında çalışmış olduğu Varto Devlet Hastanesi’ni görürüz. Buradan ayrıldıktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler 2014 yılında, daha önceden ihtisasını yapmış olduğu Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlamış ve burada 2019 yılına kadar kariyerini sürdürmüştür. Daha sonra 2021 yılında Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler hala burada hastalarına bakmaya ve kariyerini sürdürmeye devam etmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler’in katılmış olduğu onlarca kurs ve yayınlanmış birçok makalesi ve sözel sunumu bulunmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Melike Güler aynı zamanda Ankara Tabip Odası üyesidir.

Op. Dr. Melike Güler ve Hamilelik Planlama

Hemen hemen her kadın anne olmak ister. Anne olmaya karar vermiş olsanız da, fiziksel olarak hamile kalmaya hazır mısınız?

Vücudunuzu hazırlamak, sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek sahibi olmanıza yardımcı olur. Başlamak için en doğru adım, bir kadın hastalıkları ve doğum bölümünden randevu almaktır. Bu, hamile kalmadan önce yaptırdığınız bir tıbbi muayenedir. Bu kontrolde kadın doğum doktorunuz, hamile kaldığınızda vücudunuzun hazır olması için mümkün olduğunca sağlıklı olmanızı sağlar. Henüz hamile kalmaya hazır değilseniz, kadın hastalıkları ve doğum uzmanınız siz hazır olana kadar hamile kalmanızı önlemek için doğum kontrolünü seçmenize yardımcı olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Hamilelik Planlarken Sağlık Sigortası

Hamilelik Planlarken Sağlık Sigortası ile hamilelik süreci henüz başlamamış anne adayları bekleme süresi olmaksızın bir paketine sahip olabilirler. Doğum teminatlı olan hamilelik öncesi doğum paketi ile;

 • Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödersiniz,
 • SGK’nın kapsamı içindeki rutin gebelik test ve tetkikleri karşılanır.
 • Normal doğum ve sezaryen doğum ücret farkı olmadan bu sağlık sigortası ile %100 karşılanır.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Muayene haklarınızı anlaşmalı özel hastanelerin, diğer SGK’lı bölümlerinde de kullanabilirsiniz.
 • Doğum Sağlık Sigorta’larında vade farklı olmadan taksitle ödeme kolaylığı mevcuttur.
 • Sigorta sigortaları için ödeyeceğiniz tutarın ortalama %20’si devlet tarafından karşılanır.
 • Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız sigortamızca karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sağlık sigortalı olmuş olursunuz.

Doğumunuzdan kısa bir süre sonra bebeğiniz için sağlık sigortası alabilirsiniz. Hamilelik öncesi doğum paketi sahibi olan sigortalılarımız, doğumlarından sonra bebeklerine çocuk sağlık sigortası yaptırıyorlar. Sizin var olan sağlık sigortanıza eklenebilen çocuk sağlık sigortalarının yanı sıra, dilerseniz bebeğinizin tek başına sigortalı olduğu sağlık sigortası ürünleri de bulunmaktadır.

Çocuk Sağlık Sigortası Avantajlıdır

Çocuk Sağlık Sigortası kapsamındakiler şu şekildedir;

 • Çocuğunuzun bir yıl içinde olacağı muayeneleri sağlık sigortası kapsamındadır. Muayene sayısı şirketlere göre değişiklik gösterir.
 • Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım ödemeniz gerekir bunun dışında kalan sağlık giderleri sigorta kapsamındadır.
 • Muayenenin ardından çocuğunuzdan istenen  SGK kapsamındaki testler ve tahliller sağlık sigortası %100 karşılanır.
 • Hastane yatışı ve ameliyat masrafları sigorta kapsamındadır.
 • E-Devlet üzerinden sağlık sigortanızı görüntüleyebilir, detaylarını bu uygulama üzerinden de takip edebilirsiniz.
 • Çocuk Sağlık Sigortası ortalama %20 devlet desteklidir ve vade farkı olmadan taksit olanağı da vardır.

Günümüzde Doğum Sağlık Sigortalarının bu kadar çok tercih edilmelerinin sebeplerinden biri de Devlet Desteğidir. Doğum Sağlık Sigortası, çocuğunuz için veya aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının hepsi %15 ile  %40 oranında değişim gösteren vergi avantajlarına sahiptir.

Bebeğiniz ve kendiniz için sağlık sigortaları hakkında bilgi almak ve ailenize en uygun sigorta sigortasını öğrenmek için (0850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Melike Güler Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by