Op. Dr. Aysun Özen Okay

Op. Dr. Aysun Özen Okay; Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde. Normal ve Sezaryen doğumda ücret farkı ödemeden Doğum Sağlık Sigortası detayları burada.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay Hakkında

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay, 1975 yılında Kayseri’de doğmuştur. Tıp Eğitimini Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanını almaya hak kazanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay, eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Çorlu Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde çalışmıştır. Ardından Çorum Devlet Hastanesi’nde kariyerine devam etmiş olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay bir müddet burada çalıştıktan sonra Lokman Hekim Etlik Hastanesi’ne geçmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay hala bu hastanede hastalarına bakmaya devam ederek kariyerini sürdürmektedir.

Hastaları tarafından ‘sıcak, samimi ,güler yüzlü’ olarak tanımlanan Op. Dr. Aysun Özen Okay, tecrübesi ve güven veren tavrı ile de hastalarından övgü dolu sözler alıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay’ın katılmış olduğu kurslar aşağıdaki gibidir;

 • Obstetri ve Jinekoloji
 • TÜD Üreme Derneği
 • İstanbul Doğum Akademisi – Doğal Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Özen Okay’ın uzmanlık dalına ilişkin spesifik ilgi alanları aşağıdaki gibidir;

 • İnfertilite – Kısırlık
 • Obstetrik ve Jinekolojik Cerrahi

Hamilelik süreciniz başladıktan sonra Doğum Sigortası sahibi olabilir, SGK anlaşmalı hekimlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Op. Dr. Aysun Özen Okay ve Doğal Doğum

Başlangıçtan (ne zaman gebe kalınır), bitişe (nasıl doğum yapılır), hamilelik kişisel seçimlerle doludur. İlaçsız, epidural veya sezaryen ile nasıl doğum yaparsanız yapın, başardıklarınıza hayranlık duymalı ve vücudunuzla gurur duymalısınız.

Bir bebeği dünyaya getirmenin “doğru” bir yolu yoktur ve her türlü doğum doğaldır. “Doğal doğum” terimi, tarihsel olarak, hiçbir tıbbi müdahale olmaksızın, vajinal doğumu ifade etmek için kullanılmıştır; seçtiğiniz kadın doğum doktorundan kullandığınız ağrı kesiciye kadar çeşitli seçenekleri içerebilir.

Normal Doğum Sizin İçin Uygun Mu?

Kadın Doğum Uzmanınızla seçenekleriniz ve ağrı kesicisiz bir doğumun sizin için güvenli olup olmadığı hakkında konuşun. 37 haftayı geçmiş ve kronik sağlık sorunu olmayan, gebelik komplikasyonları yaşamamış anne adayları normal doğumu tercih edebilirler.

Bazı durumlarda ise normal doğum muhtemelen size göre değildir:

 • 35 yaşından büyükseniz,
 • Daha önce rahminizde sezaryen gibi bir ameliyat geçirdiyseniz,
 • Diyabet, preeklampsi veya kan pıhtılaşma sorunları gibi tıbbi durum geçmişiniz varsa,
 • Çoğul gebelik durumunuz varsa
 • Hamilelik sırasında fetal büyüme kısıtlaması veya plasenta ile ilgili sorunlar gibi belirli komplikasyonlar yaşadıysanız.

İster Normal ve ister Sezaryen olsun, doğumun içinde olduğu, hamile olduğunuzu öğrendikten sonra sahip olabileceğiniz bir sağlık sigortası var. Doğum sağlık sigortası ile hamilelik süreciniz başladıktan sonra kadın doğum muayenelerinde sadece 15 TL katılım payı ödemesi yaparsınız. Anlaşmalı özel hastanelerde doktor seçim, size özeldir.

Doğal Doğumda Sağlık Sigortası Kullanımı

İster normal doğum ve ister sezaryen doğum olsun.. Doğum eyleminin içinde olduğu bir sağlık sigortası ürünüdür Doğum Sigortası. 2017 yılında Sigorta Partner AŞ. ve Demir Sağlık Grup işbirliği ile hayata geçen doğum sağlık sigortası, hamilelik başladıktan sonra yaptırılabilmesi ile hamilelik ve doğum sağlık giderlerinize destek oluyor.

Doğum Sigortası ile;

 • Sadece 15 TL SGK katılım payı ödeyerek muayene olursunuz.
 • Muayene içinde yapılması gereken rutin tahliller, tetkikler ve testler dahildir.
 • Doktor seçiminde bulunabilir, dilerseniz süre içerisinde hekim değişikliği yaparsınız.
 • Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri, doğumda gerekli hallerde 2 geceye kadar hastanede  yatışınız, normal & sezaryen doğum ve standart anestezi giderleri sağlık sigortası ile %100 karşılanır.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, standart kontrolleri SGK tarafından karşılanır ve özel hastanelerde bu hizmetler için ek ücret ödemezsiniz. Gerekli olması halinde yeni doğan yoğun bakım giderlerinin tamamı %100 SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır.
 • Bu doğum paketi içindeki muayene haklarınızı Türkiye’deki anlaşmalı hastanelerin, SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu)ile anlaşmalı bölümlerinde de kullanabilirsiniz.
 • Doğum Sağlık Sigorta’larında taksitle ödeme kolaylığı vardır.
 • Poliçe tutarınızın gelirinize oranla ortalama %20lik kısmı devlet tarafından karşılanır. Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız sigortamızca karşılanırken, sizler devlet desteği ile oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.
Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Aysun Özen Okay Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by