Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı

Doğum İçin Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı

Doğum Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı Nedir?

Çok sayıda anne adayımız, hamilelik süreci başladıktan sonra doğum sağlık sigortası için araştırma yapıyor. Genellikle, sağlık sigortalarının hamilelik başlamadan önce alınması gerekirken; Sağlık sigortası araştırmaları yapan anne adaylarımızın neredeyse %70’inden daha fazlası sağlık sigortası ile hamileyken tanışıyor.

Geçtiğimiz on yıla bakıldığında, artık anne adaylarımıza hamileyken doğum sağlık sigortası sunabiliyoruz. Böylece, hayatlarının önemli dönemlerinden birinde… Bir sağlık sigortası güvencesinde, devletin doğum sağlık sigortasında ortalama %15 ile  %40 oranlarında sağladığı önemli Devlet desteği ile; Anne adaylarımız, istedikleri hastane ve doktoru seçme hakkına sahipler.

Sağlık Sigortası Ne Zaman Alınır?

Artık yavaş yavaş, ailenizin büyümesi planları yapılıyorsa… Önümüzdeki 1 sene, 6 ay, 3 aylık, dönemlerde bebek sahibi olma planınız varsa. Hamile kalmadan önce doğum sağlık sigortasını almanızı tavsiye ederiz. Çünkü; Hamilelik öncesinde yapılan doğum sağlık sigortaları, doğum yapacağınız hastanenin SGK ile anlaşmalı olup olmadığına bakmaz. İsterseniz, Özel bir kadın doğum doktorunun muayenehanesinde hizmet alabilirsiniz. İstediğiniz hastaneyi ve istediğiniz doktoru seçebilirsiniz. Hamilelik süreceniz başladıktan sonra, internetten yapmış olduğunuz araştırmalarda; Hastane fiyatları, doğum ücretleri, yapılması gereken tahliller ve forumlarda onlarca yüzlerce yorum, kafanızı karıştırabilir. Hastaneleri tek tek gezerek fiyatlarını öğrenmek yerine, hamileyken de doğum sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Böylece anlaşmalı özel hastanelerde muayene olur, tahliller ve doğum için hizmet alabilirsiniz. Üstelik fark ücret ödemeden.

Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı

Hizmet verdiğimiz çok sayıda sigorta şirketine sahibiz. Sigorta şirketlerinin her birinin sizlere sunabileceği onlarca farklı alternatif var. Bunlar arasından beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak, en doğru sağlık sigortasını bulmak ve kapsamlı teminatlar sahibi olmak, oldukça önemli.

Bunun için sağlık yetkililerimiz ile mutlaka konuşmanız ve size önereceğimiz sağlık sigortası öncesinde, beklentilerinizi çok iyi anlamamız çok önemli.

Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı Hakkında Genel bir cevap verecek olursak; Doğum sağlık sigortaları…

  • Hamilelik süreci boyunca, Siz doğum yapana kadarki dönemde… kadın doğum bölümündeki muayenelerinizi,
  • Doktorunuzun yapılmasını gerekli gördüğü ve sağlık sigortası teminatları da yer alan tahlillerinizi,
  • Doğum yapacağınız dönemde, normal doğum veya sezaryen doğum ayrımı olmaksızın.. Oda, yatış,  refakatçi, doktor ücretleri,  bebeğinizin ilk harcamaları ve doğumunuz, Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı ‘ndadır.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Sağlık Sigortası Hamilelik Kapsamı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by