Tamamlayıcı Doğum Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Doğum Sigortası Avantajları ve Kapsamı

Tamamlayıcı Doğum Sigortası

Tamamlayıcı Doğum Sigortası; Bir süre sonra hamilelik planlayan çiftler ile, hamilelik süreci başlamış anne adaylarımız için hazırlanmış bir sağlık sigortasıdır. Alışılagelmiş sağlık sigortalarımızdan farkı ise; Hamileyken yada hemen öncesinde, doğum teminatı ile birlikte alınabilir. Hemen anlaşmalı hastanelerimizde kullanılabilir.

Neden? Tamamlayıcı Doğum Sigortası

Günümüzde, SGK anlaşmalı özel hastanelerden yararlanma oranı oldukça arttı. Özellikle de büyük şehirlerin yoğun temposu içinde, daha hızlı ve daha iyi sağlık hizmeti alma beklentisi ile yaygın bir özel hastane kullanımı var. Özel hastanelere giderken sağlık harcamalarınızı kendi cebinizden ödeyebileceğiniz gibi…  Siz’de,  sayısı 2 milyon sigortalıya ulaşmış sigortalılar gibi, tamamlayıcı sağlık sisteminden yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Alabilirsiniz.

Hamilelik Planı İçin Tamamlayıcı Doğum Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası kullanarak, hastanelerden fark ödemeden yararlanan yada hala cebinden para ödeyerek özel hastanelere giden anne adaylarımız, kadın doğum bölümündeki yıllık rutin kontrollerinde takip edildikleri ve güvendikleri kadın doğum doktoru ile hamilelik sürecinde de devam etmeyi ister.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile poliçe teminatları kapsamında, hastanelerde sadece 15TL SGK katılım payı ödenerek muayene olunabilir ve test ve tetkikler ücretsiz olarak yapılırken…  Hamilelik başladığında sağlık sigortanızda ek bir doğum teminatı yok ise, Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz muayene itibariyle… Bundan sonra hamileliğe ilişkin muayene, tahliller ve doğumda; Doğum teminatı olmayan bir sağlık sigortası harcamalarınızı karşılamayacaktır.

Bu durumu önceden bilirseniz ve zamanında gebelik planınızı yaparak…. Tamamlayıcı sağlık sigortanızla birlikte doğum teminatını alırsanız; Sağlık sigortanız, artık doğuma bağlı muayeneler, tahlil- tetkikler ve doğumu da karşılar.

Hamilelik öncesinde doğum sağlık sigortası fiyatı alın.

Hamilelik Öncesinde Tamamlayıcı Doğum Sigortası Fiyatları Çok Ekonomiktir

Bugün henüz hamile değilseniz. Önümüzdeki dönemde… Tamamen sizin planladığınız tarihlere göre avantajlı doğum teminatlı sağlık sigortalarımızdan yararlanabilirsiniz.

1 yıl sonra hamilelik, 6 ay sonra hamilelik, 3 ay sonra hamilelik, 2 ay sonra hamilelik gibi planlarınız yanında… Bekleme süresi olmayan, kısa süre sonra hemen hamile kalabileceğiniz, alternatif Doğum + Tamamlayıcı Sigorta çözümlerini çok seveceksiniz. Şimdi Bilgi Almaya Ne dersiniz? 

Merak ettiğiniz fiyatlar için mantıklı bir örnek verebilirim…

Bugün hamilelik süreciniz başlasaydı. 9 ayda ödeyeceğiniz muayene ücretleri, yapılacak tahlilleriniz ve doğum eylemizin ciddi bir maliyetle hesaplanacak. Henüz hamilelik süreciniz başlamadan ve gecikmeden, ertelemeden doğum paketli sağlık sigortanızı alırsanız.. Vergi avantajından da yararlanarak,  devlet desteği de alırsınız.. Maliyetiniz ise, tüm doğum sürecinizdeki harcamalara bakarak.. Yaklaşık %45 daha ekonomik olacak. Fiyatları ve teklifinizi beklemeden 0850 346 11 30 ‘dan alabilisiniz.

Hamileyken Tamamlayıcı Doğum Sigortası

Sizi hamilelik süreciniz başlamadan çok bekledik ama, belki emin olamadınız, belki karar veremediniz. Belki de “kısmet bakalım” diyerek doğum teminatlı bir sağlık sigortasını ertelediniz…

Hiç üzülmeyin…. Her yıl sadece hamilelik ve doğum konuştuğumuz on sekiz binden fazla anne adayımızın önemli bir bölümü ile hamilelik öncesinde konuşmuş olmamıza rağmen,  doğum sağlık sigortalarını hamileyken yapıyoruz. Elbette hamilelikten önce daha geniş kapsamlı bir plan önerebiliyorken… Hamileyken de doğum sigortası paketi yapmanız; Özel hastanelerdeki maliyetlerinize bakarak Siz’e %35’ler gibi bir fayda sağlayacaktır.

Gebelikte, “Hamileyken Doğum Sigortası” Kapsamı

Hamileliğinin başında, henüz 6-8 haftalardayken tanıştığımız anne adaylarımızla ilk görüşmelerimizde hissettiğimiz heyecan bizi de çok mutlu ediyor. Önümüzdeki 40 hafta boyunca neler olacağını konuşurken… Bir anlamda yol göstermek, belki koçluk yapmak ise, paylaştığımız mutluluklarla bizleri de motive ediyor.

Hamileliğin başında 8 haftalar derken… Aslında 2 aylık olan anne adaylarımızın, hamilelik süresince ihtiyaç duyacakları muayeneler, gebelik rutin tetkikleri ve  doğum eylemi doğum sağlık sigortası kapsamında sunulur.

  • Sadece 15TL SGK katılımıyla muayene olursunuz.
  • SGK kapsamındaki test ve tetkikler poliçe kapsamında ücretsiz olarak yapılır
  • Doğumda, normal doğum , sezaryen doğum gibi bir ayrım olmaksızın %100 karşılanır.
  • Tek kişilik özel oda, refakatçi giderleri, Doktor ücreti, hastane oda yatış giderleri karşılanır.
  • Bebeğinizin doğum anındaki ilk işlemleri SGK tarafından %100  karşılanır.
  • Gerekli olması halinde yeni doğan yoğun bakım giderleri de SGK tarafından %100 karşılanır. Siz ek bir ücret ödemezsiniz.
  • Anlaşmalı hastaneler arasında, hastane ve doktor değiştirebilirsiniz.
  • İptal etmek istediğinizde de, hiçbir gerekçeye gerek olmadan bir yazılı talebiniz yeterlidir. Doğum Sağlık sigortası da, arabanızın kaskosu kadar kolay yapılır. Kolay iptal edilir.
  • Doğum sağlık sigortanızı yaptırdıktan sonra, 2-3 gün içinde e-devlet kayıtlarınızda yerini alır ve sağlık sigortanızı e-devlet şifrenizle de görüntülersiniz.

Şimdi hamileyken hastane ve doktor tercihinizde doğru kararlar vermenin, sizin için en iyi hastanelerde en iyi fiyatla hizmet alma zamanı. Şimdi Bilgi Alın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Doğum Sigortası Nedir? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by