Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası Fiyatları ve Kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası, ilk kez 2010 yılı başlarında tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte hamile anne adaylarına sunulmuştur. O günlerde tamamlayıcı sağlığın bilinirliğinin artması için hamile anne adaylarına da ulaşmaya çalışılmış, sonrasında ise geçtiğimiz 10 yıldan fazla süredir; Çok sayıda anlaşmalı özel hastanenin, doktor ve birden fazla sigorta şirketinin farklı teminat yapısı ve içerikle sunmaya devam ettiği bir sağlık sigortası teminatı halini almıştır.

Doğum Paket Sigortası için Bekleme Süresi Var mı?

Hamilelik planı olan ailelerimiz için öncelikli önerimiz, beklentilerini gözden geçirmeleri ve henüz hamilelik süreci başlamadan… Doktor, hastane tercihlerine cevap verecek, kapsamlı bir sağlık sigortası beraberinde doğum teminatı da almalarıdır.

Buna rağmen, bugün SİGORTA PARTNER AŞ ofislerine ulaşan taleplerin neredeyse %85’i hamileyken bir sağlık sigortası yada Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası araştıran anne adaylarımızdan geliyor.

Doğum Paketi olan bir doğum sağlık sigortası;

  • Hamilelik süreci başlamadan 12 ay önce,
  • Hamilelik sürecinden  5,5 ay önce,
  • Hamile kalmadan 3-4 ay önce,
  • Hamilelik sürecinden 1 ay önce,
  • Hamilelik sürecinden önce ve bekleme süresi olmadan ve
  • Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde; hamileyken alınabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası Kapsamı

Doğum harcamalarınızı karşılayacak bir paketi…  Yukarıda, neredeyse her dönemde alabileceğinizden bahsettik. Elbette bu farklı dönemlerde satın alabileceğiniz doğum paket sigortası fiyatları ve teminatları (kapsamı) ‘da farklılık gösterecektir.

Örneğin; Hamilelik süreciniz başlamadan önce farklı dönemlerde alabileceğiniz doğum teminatlı sağlık sigortalarında;  “gebelik teminatı” bir sağlık sigortasının içindeki ek teminattır. Bu; Gebelik başladığında,  muayeneler, tahliller ve elbette doğumu karşılayacağı gibi.. Gebeliğe bağlı beklenmeyen hastane yatış giderlerinizi de, poliçenin yatarak tedavi teminatından karşılar ve bu hak çok önemlidir. Bu nedenle, planlama aşamasında satın almanızı bir kez daha öneriyoruz.

Hamileyken satın alabildiğiniz doğum sağlık sigortaları ise;

Artık hamile olduğunu öğrenmiş, internetten doktor ve hastane araştırmaya başlarken tanıştığımız anne adaylarımız için özel olarak hazırlanmış doğum paketleridir. Hamileyken bir sağlık sigortasına gerek olduğuna karar verip, araştırmaya başlayan anne adayımızın sayısı, hiç de azımsanmayacak oranlardadır. (Bu nedenle hamilelik sonrası doğum sigortası araştırıyorken… Kendinizi yalnız hissetmeyin.) Bu dönemde de, yaşadığınız ilde ve size yakın bir semtte,  size hizmet sunmaya hazır çok sayıda anlaşmalı özel hastanemiz var.

İlk haftalardaysanız; Muayeneler, tahliller ve doğum için.. Çoktan.. İleri haftalara geldiyseniz de, sadece doğum eylemi için dilerseniz 37-40 hafta aralığında dahi doğum sağlık sigortası alabilirsiniz. Hemen fiyat almak için sağlık ekibimize ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası Fiyatları

Hamilelik öncesinde bekleme süresiz olmadan doğum sağlık sigortası almak ve hamileyken doğum paketi almak, farklı dönemlerde, fiyat ve teminat seçenekleri sunar demiştik. Şirketimiz SİGORTA PARTNER AŞ’nin sizlere hizmet verdiği çok sayıda sigorta. şirketi var. Ülkemizde; Axa, Allianz, Mapfre, Ak Sigorta, Bupa Acıbadem, Anadolu Sigorta, Sompo Sigorta, Ray, Türkiye Sigorta, Demir Sağlık Aş gibi sayısı onlarla ifade edilebilecek sigorta şirketinde doğum teminatlı sağlık sigortalarımız var.

Fakat; Doğum süreci için bir sigortanın… Arabanız için satın aldığınız alışılagelmiş standart teminatlı bir trafik sigortası gibi basit olmadığını bilmeniz gerekiyor. Onlarca şirket, bir o kadar da farklı sağlık sigortası arasından hangisini satın almalısınız? Hangisi sizin hamilelik planınıza uygun?  Kapsamı, içeriği, fiyatı…. Birçok soru cevap bekliyor.

Beklentilerinize en uygun doğum sağlık sigortasını sağlık yetkililerimizle birlikte değerlendirmek için (0850) 346 11 30′dan en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz. Anne adaylarımızın yorum ve değerlendirmeleri ile genel müdürlük iletişim bilgilerimiz için ise YORUMLAR‘ı hemen inceleyebilirsiniz.

Size şimdiden keyifli bir hamilelik dönemi, bebeğinize ve size gönülden sağlıklar diliyoruz. Umuyoruz ki, bu güzel dönemi birlikte takip edebilir, doğumda da heyecanla gelecek haberlerinizle mutluluğunuza ortak olabiliriz. Doğumdan sonra yepyeni bir konu için araştırmalar başlayacak.  Bebeğiniz için çocuk sağlık sigortası almak ve size sağlayacakları avantajlar…

Çocuk Sağlık Sigortası

Çocuklar için, farklı yaş gruplarına göre avantajlı fiyatlarla hemen çocuk sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde 10 muayene + tahlil ve tetkikler ile Hastanede yatış giderleriniz %100 karşılanır.

Yaşlara göre değişen ekonomik sağlık sigortası yıllık primlerinden yararlanın. Yeni doğan bebeğiniz için yılda 10 muayene hakkı + Tahlil ve tetkiklerle sağlık sigortanızı hemen yaptırın. Sağlık sigortası için ödediğiniz tutar üzerinden gelir verginiz oranında (%15, %20, %27, %35…) Vergi avantajı desteğinden yararlanın ve aynı oranda daha da avantajlı fiyatlara maal edin.

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by