Yerleşme Kanaması Belirtileri

Yerleşme Kanaması Belirtileri Nelerdir? Doğum Sağlık Sigortasının hamilelikte size sağladığı avantajlar için bizi arayın. 0850 346 1130

Yerleşme Kanaması Belirtileri

Yerleşme kanaması, döllenmiş bir yumurta – blastosist adı verilen hızla bölünen bir hücre kümesi – rahim zarına yapıştığında meydana gelen hafif lekelenme veya küçük kanamadır.

Yerleşme kanaması ne zaman olur?

Döllenmeden yaklaşık bir ila iki hafta sonra, normalde adetinizi beklediğiniz süre civarında yerleşme nedeniyle bazen hafif kanama veya lekelenme yaşayabilirsiniz. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Yerleşme kanaması ile adetim arasındaki farkı nasıl anlayabilirim?

Yerleşme kanaması, adet döneminiz boyunca alacağınız kanamaya göre çok hafiftir. Fark edebileceğiniz temel fark, gördüğünüz kan miktarı ve rengidir.

Peki yerleşme kanaması nasıl görünür? Yerleşme kanamanız olduğunda, büyük olasılıkla iç çamaşırınızda bir külot astarını bile örtmeyen birkaç damla kan göreceksiniz.

Yerleşme kanaması da kahverengi veya açık pembe renkte olabilir. Ancak erken gebelikte herhangi bir renkte, herhangi bir kanamanın zararsız olup olmadığından emin olamazsınız. Herhangi bir şekilde endişeleniyorsanız, kadın doğum doktorunuza görünün.

Yerleşme kanamasının belirti ve semptomları nelerdir?

İmplantasyon sırasında yaklaşık bir gün boyunca birkaç damla kan ve hafif kramplar yaşayabilirsiniz – bu olduğunda hamile olduğunuzu bile anlamayabilirsiniz. Bu belirtilerden hiçbirinin olmaması da yaygındır. Bununla birlikte, aşağıdakiler gibi başka  erken gebelik belirtileriniz olabilir :

  1. mide bulantısı
  2. tükenmişlik
  3. hassas göğüsler
  4. sık idrara çıkma
  5. yeme isteği veya isteksizlik

Yerleşme sırasında ne kadar kanama güvenlidir?

Yerleşme kanaması çoğu zaman bir soruna işaret etmez. Bununla birlikte, herhangi bir kan fark ederseniz ve endişeleniyorsanız, bir doktora görünün çünkü hamileyseniz ne kadar kanamanın güvenli olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Yerleşme kanaması ne kadar sürer ve kanama ne kadar ağırdır?

Yerleşme kanaması sadece birkaç gün sürebilen hafif lekelenme (sadece birkaç damla kan) olmalıdır.

Yerleşme kanamasından ne kadar süre sonra gebelik testi yaptırabilirim?

Daha önce yapmadıysanız hemen bir test yapabilirsiniz, özellikle de implantasyon kanaması genellikle adetinizi beklediğiniz zamanlarda gerçekleştiğinden! Bazı gebelik testleri adet  gecikmenizden 6 gün önce (beklenen adetinizden 5 gün önce) idrarınızdaki hCG hormonunu tespit edecek kadar hassastır. Çok erken test yaparsanız, hamile olsanız bile hCG miktarları tespit edilemeyecek kadar düşük olabileceğinden yanlış negatif sonuç alabilirsiniz. Negatif bir sonuç görmenize rağmen hala hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, tekrar test yapmadan önce 3 gün bekleyin. HCG erken hamilelikte hızla yükselir, bu nedenle o zamana kadar hamileyseniz olumlu bir sonuç görmelisiniz. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Her kadın yerleşme kanaması geçirir mi?

Hayır. Kanama sadece erken gebeliklerin %15-25’inde olur. Çoğu durumda, lekelenme normal bir yerleşme belirtisidir, ancak endişeleniyorsanız kanama kontrol edilmelidir, çünkü yine de düşük veya dış gebelik belirtisi olabilir.

Yerleşme kanaması genellikle endişelenecek bir şey değildir. Muhtemelen bunu fark ettiğinizde hamile olduğunuzu bile bilmiyor olabilirsiniz. Adet olacağınız tarih civarında herhangi bir lekelenme fark ederseniz ve hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, hamilelik testi yapın. Hamileyseniz, sağlık uzmanınızla konuşun ve sahip olduğunuz herhangi bir kanamadan bahsedin, böylece diğer faktörler göz ardı edilebilir. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Hamilelikte Sağlık Sigortasının Avantajları

Hamilelik boyunca sağlıklı bir anne ve bebeği teşvik eden temel ilkeler; sağlıklı beslenme, bol bol dinlenme ve düzenli kadın doğum muayenelerine gitmektir.

Hamileliğiniz başladıktan sonra bir sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz. Doğum sağlık sigortası olarak da bilinen doğum paketleri ile, siz ve bebeğiniz sağlık harcamaları artık çok daha ekonomik..

Anlaşmalı özel hastanelerde uzman kadın doğum doktorları ile sürecinizi huzurla geçirirsiniz. Fark ücret ödemezsiniz.

Doğumunuza kadar kullanabileceğiniz muayene hakkınızın içerisinde yapılacak test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanır.

Normal ve sezaryen doğum ile doğum şeklinize göre 2 geceye kadar hastanede yatışınız, oda ve refakatçi giderleriniz sağlık sigortası teminatları içerisindedir. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Türkiye genelinde anlaşmalı hastaneler arasında tercih yapabilirsiniz ve gerekmesi durumunda hastane değiştirebilirsiniz. Aynı durum kadın doğum doktorunuz için de geçerlidir.

Sağlık sigortalarında devlet desteği ile %15 ile %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajı sağlarsınız.

Ayrıca bebeğiniz doğduktan sonra bebeğinize de çocuk sağlık sigortası yaptırabilir ve bu sağlık sigortası ile de devlet desteği ile vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

Eşiniz, kendiniz ve çocuklarınız için en uygun planlarla sağlık sigortaları tekliflerini uzman sağlık ekibimizden alabilirsiniz. (Yerleşme Kanaması Belirtileri)

Soru Sor
Whatsapp
Yerleşme Kanaması Belirtileri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by