Ankara Hastane Doğum Paketleri

Ankara Hastane Doğum Paketleri

Ankara Hastane Doğum Paketleri

Ankara Hastane Doğum Paketleri Hakkında fiyatları nasıl öğrenirsiniz? Hastaneler Neden paket fiyat verirler? Yazımızda…

Ankara Hastane Doğum Paketleri İçeriği Nedir?

2010 yılında ilk kez hamile anne adayları için sunduğumuz doğum sağlık sigortalarının en büyük özelliği; Hamileyken satın alınabilmesiydi. Bu sayede, planlı olmayan gebelik süreçlerinde anne adaylarımızın muayene, tahliller ve doğum harcalamalarını sigorta şirketlerimiz karşıladı. Güncel Yorumları İnceleyin..

Aradan geçen 10 yıl gibi bir sürede, sadece Ankara’da değil çok sayıda ilde hizmet vermeye başladık.  Hatta sadece birkaç hastane ile sınırlı kalmayan ve yüzlerce hastaneden hizmet almanızı sağlayan tamamlayıcı sigorta anlaşmalı kurum ağının önemli bölümünü kullanmaya başladık.

Sigorta şirketleri tarafında bu gelişmeler olurken… Özel hastanelerde de bu gelişim ve değişimden etkilendi. Uzun yıllar önce bir hastaneye gidip fiyat araştırmaya çalışan anne adaylarımız…

 • Kadın doğum bölümü muayene ücretini öğrenebiliyorlardı. (Kaç kez gideceklerini öngörmeksiniz.)
 • Tahlil ve tetkikler için ise; Doktorunuz ne isterse onlar yapılır, onları ödersiniz cevabı, çokta tatmin edici değildi.
 • Doğuma gelince… Bu yazıyı kaleme aldığım Kasım ayı için bir cevap arıyorsanız… “Hanımefendi siz yeni gebesiniz. doğumunuz gelecek yıl olacak. Bu yıl doğum şu kadar lira… Fakat siz, gelecek yılın fiyatlarından ödeyeceksiniz.” cevapları ile nasıl bir bütçe ayarlanabilirdi ki?

Hastaneler Hizmetlerini Paket Hizmet Olarak Sunmaya Başladı

Farklı sigorta şirketleri ile devam eden projelerde, çok sayıda anne adayımız doğum sigortasından, faydalarından ve planlanabilir bir bütçeden haberdar olunca… Hastanelere, hatta özel muayenehanelere doğum paketi sormaya başladılar. Bunun karşısında, sağlık sigortalarımızda hizmet sunucu olan anlaşmalı hastanelerimiz, daha önce tek tek verdikleri farklı fiyatları biraz daha derleyip toplayıp, Doğum Paketi adı altında sizlere teklif etmeye başladılar. Her ne kadar, belirsizlik biraz ortadan kalkmış olsa da, bu paketlerin çok da ekonomik olduğunu bugün bile söyleyemiyoruz…

Çünkü; Hastaneleri teker teker gezip, doğum paketleri için fiyat almanızı hep, tatilini planlamadan, rezervasyonu olmadan, yazın ortasından Antalya’da beş yıldızlı otelin kapısına gidipte.. “Biz tatile geldik, oda kaç para” örneğine benzetirim.

Hastanelerin Doğum Paketi Yerine Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası Yaptırmak ve Faydaları

Ankara Hastane Doğum Paketleri ile bir sigorta şirketi ile sunulan Doğum sağlık sigortasını kolay başlıklarla karşılaştırabiliriz.

 • Hamilelik öncesinde veya Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası alabilirsiniz.
 • Satın aldığınız sağlık sigortanızı e-devletten kontrol ve takip edebilirsiniz.
 • Sağlık sigortanızı isterseniz taksitle ödersiniz.
 • Anlaşmalı özel hastaneler arasında değişiklik yapma hakkınız daima saklıdır.
 • Muayeneler için 15TL SGK katılım payı yeterlidir.
 • Muayene beraberindeki SGK’lı test ve tetkikleriniz %100 karşılanır.
 • Epidural dahil Normal Doğum & Sezaryen Doğum %100 karşılanır.
 • Oda, doğumda 2gece yatışınız, refakatçi, doktor, hastane ücretleriniz %100 karşılanır.
 • Sigorta şirketinin size göre hastanelerle pazarlık avantajıyla… Sağlık sigortası bir hastane fiyatına kıyasla daha ekonomiktir.
 • Hatta vergi avantajıyla %15 ile %40 oranları arasında bir devlet desteği alır, doğum harcamalarınızı tahmin ettiğinizden de ekonomik hale getirirsiniz.

Ankara Hastane Doğum Paketleri ve Doğum sağlık sigortaları için hemen bilgi alın.

Şirketimiz  SİGORTA PARTNER AŞ hakkında anne adaylarımızın, bağımsız yorum ve değerlendirmelerini inceleyin. Sağlıkla kalın…

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Ankara Hastane Doğum Paketleri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by