Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar

Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar. Hamile olmadan Doğum Sağlık Sigortası yaptırarak muayeneler, tahlil ve tetkikler, hastane yatışınız ve doğumunuz karşılanır. 0(850) 346 1130

Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar

Yumurtlamanın gebe kalmada önemli bir rolü vardır ve bir kadında döngünün ortasında meydana gelir, yani adetin başlamasından yaklaşık 2 hafta sonra. Doğal olarak bu tarihlerin ortalaması alınır ve “ideal” 28 günlük döngü esas kabul edilir. Bununla birlikte, uygulama, farklı kadınlarda adet döngüsünün süresinin 21 ila 35 gün arasında değişebileceğini göstermektedir. Adet dönemi aralığı, hem iç hem de dış birçok nedenden etkilenebilir. (Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar)

Kadın doğumda geç yumurtlama diye bir şey vardır. Yumurtanın daha sonraki olgunlaşması ile karakterizedir. Bu günlük yaşamda sizi hiç rahatsız etmeyebilir ancak hamilelik planlarken bunu kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

Geç Yumurtlama ile Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Bu mümkündür, ancak bazı durumlarda bir takım zorluklar olabilir. Daha sonra yumurtlamanın normal olduğu belirli sayıda üreme açısından sağlıklı kadın vardır. Bununla birlikte, diğer durumlarda, bu, vücuttaki bazı bozuklukların bir göstergesi olabilir ve bu da, gebe kalmanın zorluğuna yol açacaktır. (Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar)

İşte geç yumurtlamanın nedenlerinin örnek bir listesi:

 • jinekolojik problemler,
 • vücuttaki hormonal dengesizlik
 • düşüklerin ve kürtajların varlığı,
 • 40 yaş üstü kadınlarda vücuttaki değişiklikler,.llköm
 • doğum sonrası dönem,
 • genital sistem enfeksiyonları,
 • genel enfeksiyonlar (grip vb.),
 • kronik stres.

Bu ve diğer nedenler, embriyonun gebe kalma ve daha fazla bağlanma sürecini olumsuz etkileyebilir. Geç yumurtlama varlığında, kendi başınıza hamile kalmanız mümkün değilse, elbette bir kadın doğum doktoruna başvurmalısınız. Çiftin muayenesinin sonuçlarına dayanarak, kadın doğum uzmanı uygun tedavi rejimini seçebilecektir. (Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar)

Geç Yumurtlama ile Gebelik Yaşı Nasıl Belirlenir?

Genellikle, gebelik yaşının belirlenmesinde geç yumurtlamanın özelliklerinin dikkate alınmadığı durumlar vardır. Doktor bunu, gerçek gebe kalma tarihinden iki ila üç hafta farklı olacak olan standart şemaya göre hesaplayabilir.Tüm hesaplamalar yalnızca ultrason taramasına dayalı olarak doğru olabilir. Kadın doğum muayenesi, yumurtlama testi, hipofiz hormonlarının belirlenmesi için kan testi, tükürük veya vajinal salgıların analizi vb. gibi yumurtlamayı belirlemek için başka yöntemler de vardır.

Çok az kadın bu tür laboratuvar yöntemlerine başvurur, çoğu zaman çoğunluk duyulara dayanır. Bununla birlikte, kesin gebe kalma tarihi her zaman sadece ultrason ile belirlenebilir. (Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar)

Geç Yumurtlama için Ultrason

Vücudunuzdaki yumurtaların düzenli olarak normalden daha geç olgunlaştığından şüpheniz yoksa, bunu mutlaka kadın doğum doktorunuza bildirin. Bu, gebe kalma süresini doğru bir şekilde belirlemenize ve gelecekte sizi gereksiz deneyimlerden kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Kural olarak, 3-4 haftadan daha erken olmayan bir embriyonun varlığını belirlemek mümkündür. Gebe kalma tarihini belirlemekte zorlanıyorsanız, 2-3 hafta daha kadın doğum doktoruna gitmek için beklenebilir. Geç yumurtlama ile ultrason, hamileliğin varlığını ancak 11-12. haftalarda gösterebilir. (Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar)

Gebeliğim Başlamadan Doğum Paketi Satın Alabilir Miyim?

Sigortalılarımızdan en sık aldığımız sorulardan biridir bu soru. Cevabımız ise, evet satın alabilirsiniz. Hamile kalmadan kısa bir süre önce satın alabileceğiniz sağlık sigortası, oldukça geniş kapsamlı olmasının yani sıra, fiyat olarak da avantajlıdır. Hamile olmadan satın alacağınız bu sigorta paketi ile gebelik süresince yaptıracağınız rutin muayeneler, gebelikle ilgili rutin test, tahlil ve tetkikler, gerektiğinde hastane yatışınız, doğumunuz ve doğumunuz ile ilgili olan sağlık harcamalarınız saülık sigortası ile karşılanmaktadır. Gebeliğiniz henüz başlamadıysa ve size uygun bir sigorta paketi hakkında bilgi almak istiyorsanız 0(850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gebe kalmadan yaptıracağınız doğum paketleri sayesinde;

 • Gebelik süreciniz boyunca SGK tarafından belirlenmiş rutin muayeneleriniz sigorta kapsamındadır, bu sayede siz de muayeneleriniz için sadece 15 TL SGK katılım payı ödersiniz.
 • Hamilelikle ilgili ve SGK kapsamında olan rutin testleriniz, tahlilleriniz ve tetkikleriniz de sağlık sigortası kapsamında olduğu için bunlar için herhangi bir ek ödeme yapma durumunuz olmaz.
 • Doğumunuz da sağlık sigortası kapsamındadır. Doğumunuzu sezaryen veya normal yapıyor olmanız fark etmez, sağlık giderleriniz (doğum eylemi, epidural anestezi vb.) sigorta tarafından karşılanır.
 • Birçok sigorta paketinde olduğu gibi Doğum Paketlerinde de vergi avantajı yani devlet desteği bulunmaktadır. Bu sayede oldukça avantajlı rakamlar ile sigortalı olabilirsiniz.
 • Ayrıca, prim ödemelerinizi vade farkı olmaksızın taksitle ödeme seçeneğiniz de bulunmaktadır.
Soru Sor
Whatsapp
Geç Yumurtlama İle Hamile Kalanlar Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by