Op. Dr. Elif Didem ULUSOY

Op. Dr. Elif Didem ULUSOY; Çankaya Yaşam Hastanesinde. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile avantajlardan siz de faydalanın. Detaylı bilgi için bizi arayın.0(850) 346 1130 

Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Elif Didem ULUSOY Kimdir?

2006 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Elif Didem ULUSOY, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını Ankara Ufuk Üniversitesinde 2007-2012 yılları arasında tamamlamıştır. Zorunlu hizmetini Aksaray Devlet Hastanesi’nde tamamladıktan sonra Adana Başkent Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmış olan Op. Dr. Elif Didem ULUSOY, 2015 senesinde Ankara Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi’nde merkez sorumlusu olarak çalışmış bu süre boyunca hem tüp bebek takibi hem de gebe takibi görevlerini de üstlenmiştir. Op. Dr. Elif Didem ULUSOY 2019 senesinde ise ABD’ye giderek Shady Grove Fertility Tüp Bebek Merkezi’nde altı ay boyunca gözlemcilik yapmıştır, ardından Karabük Üniversitesi’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmış, ardında çeşitli özel hastanelerde çalışmaya devam etmiştir. Hekimimizin özel ilgi alanları aşağıdaki gibidir;

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırırak anlaşmalı özel hastanelerin kadın doğum bölümlerinde sadece 15 TL SGK katılım payı ödeyerek muayene olabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve diğer sağlık sigorta ürünleri hakkında bilgi almak için 0(850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle görüşebilirsiniz.

Çankaya Yaşam Hastanesi’nde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanız Durumunda Muayeneler 15 TL’dir.

Hamileliğiniz başlamışsa bile bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir ve Doğum Sağlık Sigortasının avantajlarından faydalanmaya derhal başlayabilirsiniz. Kendinize en uygun sigorta paketini bulmak ve diğer sigorta paketleri hakkında bilgi almak istiyorsanız 0(850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle görüşebilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigortası ile gebelik döneminizde yapılması gereken rutin ve SGK’nın da kapsamı içine giren test, tetkik ve tahlillerinizi yaptırabilirsiniz. Muayenelerde ise yalnızca 15 TL SGK katılım payı ödersiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Doğum Sağlık Sigortası yalnızca ayakta tedavileri kapsamaz, aynı zamanda yatarak tedavi teminatı da sağlar. Sağlık sigortanız yapıldıktan sonra ortaya çıkan rahatsızlıklar ve hastane yatışınız %100 sağlık sigortası kapsamındadır, buna ameliyatlar da dahildir.

Doğum Sağlık Sigortası Hamile Olmadan Önce De Yaptırılabilir Mi?

Doğum Sağlık Sigortası isminden dolayı, hamilelik başladığında yapılabilen bir sigorta olarak algılanmaktadır ancak hamileliğinizin başlangıcından önce de doğum teminatı içeren sağlık sigortalarımızdan alabilirsiniz. Doğum teminatı içeren bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gebeliğinizi planladığınız tarihten önce poliçe alabilir ve bunu istediğiniz bir bölümde kullanabilirsiniz. Hamilelik süreci başlamadan yapılan sağlık sigortaları daha geniş kapsamlı sigortalardır.

Gebelik planlayan bir anne adayı iseniz 12 ay, 6 ay, 3 ay ve 2 ay bekleme süresi olan sağlık sigortalarımızı incelemenizi öneririz. Bu tarz sağlık sigortalarını gebeliğiniz başlamadan önce alabilirsiniz. Bu sağlık sigortasıyla sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneler içinden seçim yapabilirsiniz.

Gebelik süreci henüz başlamamış ama bunu planlayan anne adayları bekleme süresi olmayan sigorta paketlerimizden de faydalanabilmektedirler. Daha önce de belirttiğimiz üzere oldukça kapsamlı olan bu sigortalardan sağlık sigortanıza doğum teminatı ekletmeniz durumunda yararlanabilirsiniz. Bu şekilde gebeliğiniz sürece yaptıracağınız kadın doğum muayeneleri, testler, tahliller, tetkikler, gebelik süresince gerçekleşebilen hastane yatışları ve elbette ki doğumunuz sigorta tarafından karşılanır. Bu şekilde ise gebeliğiniz boyunca ek bir sağlık harcaması yapmadan gebeliğinizi geçirebilirsiniz.

Ayrıca, kendi sigortanız veya varsa eşinizin sigortası üzerinden vergi avantajlarından yararlanabilirsiniz bu şekilde ise ödemiş olduğunuz poliçe miktarının %20’lik kısmı devlet desteği olarak geri ödenir. Bu destekten yararlanmak için yapılması gereken tek şey çalıştığınız işyerinin muhasebe birimine poliçenizi vermek olacaktır.

Vergi Avantajı / Devlet Desteği Nedir?

Vergi avantajından yararlanabilen kişilerin listesi oldukça geniştir. Bu listenin içine kamu çalışanları, özel sektör çalışanları, işverenler, gelirleri üzerinden vergi ödeyenler vergi avantajında ve devlet desteğinden yararlanabilirler. Kendiniz için, eşiniz ve çocuğunuz – buna doğum da dahildir –  için yaptıracağınız sigortalarda vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz üzere bu devlet desteğinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey poliçelerinizi çalıştığınız iş yerinin muhasebe birimine teslim etmektir.

Son yıllara Doğum Sağlık Sigortalarının bu denli tercih edilmelerinin en büyük sebebi Devlet Destekli sigortalardan olmalarıdır. Devlet desteği Doğum Sağlık Sigortalarında, çocuğunuz için veyahut başka bir aile bireyiniz için yaptırdığınız sağlık sigortalarının neredeyse hepsi gelir durumunuza da bağlı olarak %15 ila %40 arasında devlet desteklidir.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Elif Didem ULUSOY Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by