Oskar Öğüten Doğum Paketi Ankara

Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı / Ankara

Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı & Doğum Paketi

Değerli hekimimiz, Op. Dr. Oskar Öğüten ; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanıdır. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun olduktan sonra Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde ihtisasını tamamlamıştır.

Bir doğum hastanesi olması sebebiyle, ihtisas yapan hekimlerin,  mesleki deneyim sağlayacakları birbirinden farklı vakaların olduğu bilinen Zübeyde Hanım Hastanesi, bu konuda önemini hala korumaktadır. (Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum)

Daha sonra Karabükte ve Yurt dışında da görev alan Op. Dr. Oskar ÖĞÜTEN, gebe takibi yanında tüp bebek tedavisinde de tanınmış bir hekimdir.  (infertilite)

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Hangi Hastanede?

Op. Dr. Oskar ÖĞÜTEN, uzun zamandır A Life Hospital Kadın Hastalıkları ve doğum bölümünde görev yapmaktadır. Özellikle 2020 yılını pandemi koşullarına alışmakla geçirirken.. Anne adaylarımızın tercihleri de değişiklik göstermeye başladı.

Bu yıl gebelik planlayan anne adaylarımızın bir bölümü gebeliklerini gelecek yılda planlarken, gebeliği devam eden anne adaylarımızın önceliği ise; Bebekleri ve kendi sağlıkları.

Yılın başında özel muayenehaneleri tercih ederek, hastanelere çok gitmek istemeyen anne adaylarımızın, muayenehane şartlarının ve gerekli hijyenin heryerde sağlanabilmesinin kolay olmayacağı fikriyle… Yine özel hastaneler ve özel hastane hekimlerinden yana olan tercihleri yoğunlaşıyor.

Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yorumları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Oskar Öğüten; Meslek hayatı boyunca hasta odaklı olmaktan vazgeçmemiş, sigortalılarımız ve anne adaylarımızdan olumlu geri dönüşler aldığımız başarılı kadın doğum doktorları arasındadır.

Bugün hala, geçmiş 15 yılda tanıştığı hastaları ile iletişimini sürdüren, hastalarının telefonlarını kaydederek yıllar sonra bile ismiyle hitap eden, artık bunu doktor- hasta ilişkisi olarak değil dostluk ve güven olarak adlandıran bir hekimdir. (Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum)

Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı / Doğum Paketi

Op. Dr. Oskar ÖĞÜTEN’in görev yaptığı anlaşmalı özel hastanelerimizde, ( Ekim 2019 itibariyle A Life Hospital ) SGK anlaşması ve sigorta şirketlerimizin sağlık sigortası alternatiflerinden yararlanabilirisiniz.

 • Hamilelik süreciniz başlamadan önce alabileceğiniz doğum sağlık sigortalarımız olduğu gibi..
 • Hamileyken de başvuru yapabileceğiniz, muayene, tahliller ve doğum harcamalarınızı %100 karşılayan doğum sağlık sigortalarımız hakkında Bilgi Alabilirsiniz. ne 

Doğum Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir? Ne Zaman Yapılır?

 • Birinci grup, Doğum Sağlık Sigortası Hamilelik Süreci başlamadan önce yapılmalıdır.
 • Hamilelik öncesindeki başvuru için; Hamile kalmak için 12 ay, 6 ay, 3 ay, 1 ay gibi bekleme süreleri uygulanabilir.
 • İkinci grup, Hamilelik başlamadan hemen öncesinde; Bir bekleme süresi olmadan da doğum sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.
 • Üçüncü grupta ise, Hamileyken Yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları yer alır.

Doğum Sağlık Sigortası Kapsamı ve Avantajları

 • Doğum Sağlık Sigortası hamileyken yapılabilir.
 • Gebelik döneminde  muayenelerinizi sigorta şirketi karşılar.
 • Rutin test ve tetkikleri sigorta şirketi karşılar.
 • Normal & Sezaryen Doğumu sigorta şirketi karşılar.
 • Oda, refakatçi, anestezi giderlerinizi sigorta şirketi karşılar.
 • Bir Sağlık Sigortası olduğu için vergi avantajı ile Devlet Desteği alırsınız.
 • Bebeğinizin doğumdan hemen sonra, ilk işlemleri için ek ödeme yapmazsınız.
 • Taksitli ödeme alternatifleriyle avantaj sağlarsınız.
 • e-devletten poliçe bilgilerinizi ve detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Gerektiğinde iptal süreçleri, aracınızdaki  kasko poliçesi kadar kolaydır.

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Op. Dr. Oskar ÖĞÜTEN kimdir?

Ben kadın hastalıkları doğum uzmanı, Dr. Oskar Öğüten. Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Etlik Zübeyde Hanım Doğumevi’nde ihtisas yaptım.

İhtisası aldığımız hastane oldukça yoğun çalışan bir hastaneydi.  Akademik çalışmalarımız oldu. Hasta bazında vaka sıkıntımız olmayan bir hastaneydi. Yeni başlayacak arkadaşlara da tavsiye etmekteyim.  Dallarından uzmanlaşmak isteyen arkadaşlara tavsiye edeceğim bir bölümdür.

Ankara Zübeyde Hanım Doğumevi,  kendilerini gerçekten çok iyi yetiştirebilecekleri bir hastanedir. Daha sonra, Karabük’te çalıştım. Karabük SSK Hastanesi Doğum evinde çalıştım. Karabük’te çalıştığım dönemlerden Ankara ile irtibatımı hiç kesmedim.

Tüp bebek üzerine çalışmalarım devam etti. Orada bir tüp bebek merkezi işlettim. Daha sonra ayrıca Kuzey Irak ve Bakü de bazı hastanelerde tüp bebek işletmeciliği yaptım. (Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum)

Op. Dr. Oskar ÖĞÜTEN’in Gebelik Takibi ve Süreci Hakkında Görüşleri

Bir gebe takibi; Daha en başından, doğumuna kadar takip edilen çok uzun bir süreçtir biliyorsunuz. Bu süreç içinde sadece onları hasta olarak görmüyorum. Dostluklarını kazandığım, hala 15 senedir 20 senedir; Görüşmeye devam ettiğim aileler var.

Bugün hala bana yazarlar. Soru sorarlar. Aradan geçen onca yıldan sonra; Cep telefonumda herkesin numarası kayıtlıdır. İstedikleri zaman arar, sorarlar. Sadece, doktor hasta ilişkisi değildir. Dostluklara dönüşüyor. Çoğunda evlerine gitmişimdir. Yemeklerini yemişimdir. Bir çok yerde bir araya gelmiş, birlikte aktivitelerde bulmuşuzdur. Sadece Hasta doktor ilişkisi değil.

9 ay bir arada bir yolculuk yapıyorsunuz ve sağlıklı bir şekilde; Çocuğuna kavuşturma sürecinde olası durumlarda aynı stresi doktor olarak yaşıyorsunuz.  Evinize gittiniz zaman,  kafanız bomboş olmuyor. O  öyle kolay değil işte. Sorumluluklarımız var. Ayşe Hanımın suyu azdır, Fatma Hanımın plasentasında kireçlenme vardı? Acaba yarın bir daha mı baksam… gibi, birtakım düşüncelerle; Kafanızı yastığa koyuyorsunuz, önemsiyorsunuz.

Bu denli yakınen paylaşmak güzel bir süreç. Olayın içine girdiğin zaman, bütünleştiğin zaman, hastanın yerine koymak gerekiyor. Öncelikle kendini! (Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum)

İnfertilite Nedir? (Tüp Bebek Tedavisi Temel Süreçler)

İnfertilite’nin  bildiğiniz gibi;  Ana olarak 3 sebebi vardır.

 • Erkek kadın için ayrı ayrı  sebepler.
 • Bir de, her ikisine ait sebepler. Bir kısmında ise;  sebep yoktur. Yani bir yıl içinde korunmasız ilişkide gebe kalamama durumlarına; Çocuk sahibi olamamak ya kısırlık diye…  Yani bu eski bir tabir ama maalesef böyle geçmektedir.  (infertilite) Bu süre 1 yıldır. Bir yıldan sonra eğer çocuk olmuyorsa; Yeni evliler, yeni evli çiftlerin, doktora başvurmaları gerekmektedir.
 • Öncelikle basit bir sperm testi yapılır. Daha sonra anneye, yani anne adayının 1 aylık dönemde yumurtlama fizyoloji takip edilmesi gerekir. Ne demektir?  Yumurtanın fizyolojisi bir kadının adet olduğu ilk günden itibaren, diğer adet olduğu gün dönem içerisinde; Yumurtanın büyüme şekli, miktarı, sayısı…
 • Onun dışında bebeğin yerleşeceği endometrium dediğimiz; Rahim iç zarı tabakasının olgunlaşması süreci. Bir de, buna paralel olarak da hormonların buna uygun hareket edip etmediğinin, senkronizasyonunu önce takip etmek gerekiyor.

Diğer meslektaşlarım da katılacaktır; Yumurta üretemeyen bir kadında yumurta öğretmenin farklı yolları vardır. Bunlarda başarı oranı çok yüksektir.

Fakat erkek kaynaklı durumlarda, düzeltilmesi konusunda; Birkaç alternatif dışında çözüm olmamaktadır.

Erkeklerdeki İnfertilite Sebepleri Nelerdir?

Manyetik alanların artması çok etkili. Sigara ve alkol tüketimi, günlük stresler. Stres hormonlarının artması. immün sistem bozuklukları, beslenme bozuklukları gibi çok fazla şey sayabiliriz. Kendinize çok dikkat etmelisiniz.

Özellikle çalışan erkekler; Çalışma Hayatında fastfood beslenme tarzı, sigara, alkol tüketimi oldukça olumsuz sonuçlar doğuruyor. (Oskar Öğüten Kadın Hastalıkları ve Doğum)

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Soru Sor
Whatsapp
Oskar Öğüten Doğum Paketi Ankara Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by