Riskli Gebelik Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN Kimdir?

Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN, 14 Temmuz 1960’da doğmuş. Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirerek tıp doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayan Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN 1991 senesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını almıştır. 1999 senesinde “Doğum Doçenti” unvanını alan Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN, 2000 senesinde Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2005 senesinde ise Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör unvanı ile çalışmıştır.

Ardından 2011 senesinde Ankara Medicana Hastanesi’nin Kadın Doğum Kliniği Başkanlığı’nda kariyerine devam etmiş olan Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN şu an mesleğiyle ilgili çalışmalarını ve kariyerini Özel Koru Ankara Hastanesi’nin Kadın Doğum Kliniği’nde sürdürmektedir. Ayrıca Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN’ ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış olan birçok makalesi vardır.

Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN’ın Mesleki İlgi Alanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN’ın mesleki ilgi alanları

Yumurtalık Kanseri, Anne Sütünün Azlığı, Menopoz, Rahim İltihabı, Gebelik, İnterstisyel Sistit, Hamilelik, Jinekolojik Hastalıklar, Rabdomiyom, Yumurtalık Kisti, Çocuk Jinekolojik Hastalıkları, Menstrüel Bozukluklar, Sezaryen, Hipogonadizm, Erken Doğum, Kısırlık, Düşük, Endometriosis, Vajinit, Rahim Hastalıkları, Dış Gebelik, Vulva Kanseri, Karın Ağrısı, İdrar Kaçırma, Genital İltihap, Ağrılı Cinsel İlişki, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Vajinal Akıntı, Yumurtalık Kanseri, Rahim Kalınlaşması…

HIV, AIDS, Hiperplazi, Rahim Ağzı Kanseri, Osteoporoz, Polipler, Kist, Ferç Kaşıntısı, İdrar Yolu Sarkması, Rahim ve Vajina Sarkması, Histerektomi, Orgazm Olamama (Anorgazmi), Ağrılı Adet, Rahim Kanaması, Sistit, Rahim Urları, Genital Siğil, Serviks Kanseri, Borderline, Hamile Kalamama, Polikistik Over Sendromu, Hormonal Bozukluklar, Doğum, Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID), Plasenta Previa, Yapışık ve Önde Gelen Plasenta, Kadında İşeme Bozukluğu, Rahim İçi Miyom, Çikolata Kisti, Riskli Gebelik, Vajinismus, Vajinal Enfeksiyonlar, HPV enfeksiyonu, Dismenore, Ürojinekoloji, Doğum Kontrol, Sistosel, Prematürite, Rahim Egzaması, Preeklampsi, Endometriosis

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN’ ın Uyguladığı Tedaviler 

 • Ürojinekolojik ameliyatlar
 • Uterin içi cihaz koyma ve kaldırma
 • Fallopi tüpü çıkarılması
 • Reproduktif endokrinoloji
 • Amniosentez
 • Tüp Bebek

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN’ ın mesleki üyelikleri;

 • Türk Tabipler Birliği (TTB)
 • Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği (TJOD)
 • Maternal Fetal Tıp – Perinatoloji Derneği

Sağlık Sigortası Doğum Teminatı yada Doğum Paketi Neleri Kapsamaktadır?

Koru Ankara Hastanesi’nde gebelik planlamada sık sık tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN ile gebelik sürecinizde takibe başlayabilirsiniz. (Riskli gebelik uzmanıdır.)  Bunun için yapmanız gereken; Gebeliğinizi planlama sürecinde, yani henüz hamile kalmadan,  doğum teminatı bir sağlık sigortası yaptırmaktadır.

(Doğum paketlerinden) Doğum teminatına sahip tamamlayıcı sağlık sigortaları arasıdan, size en uygun olanı belirlemek ve diğer sağlık sigortalarımız hakkında bilgi almak için 0(850) 346 1130’dan sağlık ekibimizle görüşebilirsiniz.

Gebe kalmadan yaptıracağınız doğum paketleri sayesinde;

 • Gebelik süreciniz boyunca SGK tarafından belirlenmiş rutin muayeneleriniz sigorta kapsamındadır, bu sayede siz de muayeneleriniz için sadece 15 TL SGK katılım dışında fark ücret ödemezsiniz.
 • Hamileliğinizde, SGK kapsamında istenen,  rutin testleriniz, tahlilleriniz ve tetkikleriniz de sigorta kapsamında olduğu için  herhangi bir fark ücret ödenmez.
 • Doğumunuz da elbette sigorta kapsamındadır. Doğumunuzu sezaryen veya normal yapıyor olmanız fark etmez sağlık giderleriniz (doğum eylemi, normal doğumda epidural anestezi vb.) sağlık sigortasınca karşılanır.
 • Birçok sağlık sigortasında olduğu gibi , doğumu karşılayan sağlık sigortalarından da  vergi avantajı (devlet desteği) bulunmaktadır. Bu sayede oldukça uygun bir ücrete sağlık sigortası yapabilir , geniş teminatlarında faydalanır ve doğuma bağlı harcamalarınızı hafifletirsiniz.
 • Ayrıca, prim ödemelerinizi vade farkı olmaksızın taksitle kolaylıkla yaparsınız

Sağlık Sigortalarında Devlet Desteği / Vergi Avantajı Nedir?

Kamu çalışanları, özel sektörde çalışanlar, işverenler ve gelirleri üzerinde vergi ödeyen herkes  vergi avantajından (devlet desteğinden) yararlanabilirler. Gelir vergisi diliminize göre,  %15 ile %40 arasında değişen vergi oranlarında, vergi indirimi alabilir ve çok uygun bir fiyatla sigortalı olabilirsiniz. Devlet desteğinden yararlanmak için, yapmanız gereken tek şey…  Sigorta poliçenizi iş yerinizde muhasebe birimine teslim etmektir, bunu yaparak yukarıda belirttiğimiz oranlarda geri ödeme alabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Riskli Gebelik Uzmanı Prof. Dr. Muhittin Tamer MUNGAN Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by