Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?

Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi? %15 ila %40'ını vergi avantajı olarak geri alabildiğiniz Doğum Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?

Sivilce hamilelik sırasında yaygındır. Hamilelik sivilcesi, hamile kişilerde muhtemelen hormon değişikliklerinden kaynaklanan bir cilt kırılmasıdır. Aslında, hamile insanların yarısından fazlası sivilce geliştirmeyi bekleyebilir. Bazı durumlarda akne şiddetli olabilir. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Sivilce Hamilelikte Neden Olur?

Hamileyken sivilcenin ana nedeni, ilk üç aylık dönemde artan hormon seviyeleridir. Daha yüksek hormon seviyesi, cildinizin doğal yağ üretimini artırır. Kimin hamilelik sivilcesi geliştireceğini tahmin etmek zordur. Akne geçmişiniz varsa veya adet döngünüzün başlangıcında sivilcelenme yaşıyorsanız daha yüksek bir riskiniz vardır. İlk üç aylık dönemde sivilceniz çıkmazsa, ikinci veya üçüncü üç aylık dönemde olağan dışı sivilceler yaşamanız pek olası değildir.

Hamilelik sivilcesinin ikinci büyük nedeni, hamile kaldığınızda vücudunuzun daha fazla su tutma eğilimidir. Vücudunuz bunu büyüyen cenini barındırabilmek için yapar. Ancak vücudunuz daha az sıvıdan kurtulduğu için vücudunuzda dolaşan toksinler normalde olduğu gibi salınmaz. Bunun yerine vücudunuz, teriniz ve cildiniz aracılığıyla toksinlerden kurtulmaya çalışarak gözeneklerinizde toksin birikmesine neden olabilir. Bu birikim hamilelikte sivilceye neden olabilir. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Hamileyken sivilceyi yönetmek zor olabilir. Bunun nedeni, birçok reçeteli ve reçetesiz tedavinin yüksek doğum kusurları riski taşımasıdır. Genel olarak, bebeğinize zarar verme olasılığı çok düşük olan bir ilacı kadın doğum doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Hamilelikte Sivilce Tedavileri

Hamilelikte sivilce doğal bir durumdur. Hormon seviyeleriniz normale döndüğünde genellikle geçer. Yapılacak en güvenli şey, reçeteli akne ilaçlarından veya reçetesiz satılan kimyasal leke tedavilerinden kaçınmaktır. Bunun yerine, ilaçsız ev ilaçlarına güvenebilirsiniz.

Ancak hamileyken veya hamile kalmayı planlarken bir Doğum Sağlık Sigortası yaptırabilir ve, sizin için en iyi ve en güvenli olanı kadın doğum doktorunuza danışabilirsiniz. Doğum Sağlık Sigortası ile muayenelerde yalnızca 15 TL katılım payı öderken, SGK karşılığı olan test ve tahliller için ek- fark ücret ödemezsiniz. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Hamilelik Sivilceleri İçin Doğal Tedavi Seçenekleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Diğer tedavi seçenekleri yerine veya bunlara ek olarak, bazı hamile kadınlar tedavi için daha doğal seçenekleri denemeyi tercih edebilir. İlaç kullanmadan sivilceyi azaltmayı deneyebileceğiniz birkaç yol şu şekildedir;

Yüzünüzü günde iki kez temizleyin. Birçok sabunun içindeki maddeler cildi tahriş edebilir, bu nedenle yağ, alkol veya sabun içermeyen bir temizleyici deneyin. Çok sert ovalamayın, çünkü bu cildinizi tahriş edebilir ve sivilceleri daha da kötüleştirebilir.

Toksinleri atmak için bol su için. Hamile kadınların yine de bol su içmeleri tavsiye edilir, bu nedenle cildinizin ve genel sağlığınızın sağlığını iyileştirmiş olursunuz. En az sekiz 8 bardak su içmeyi hedefleyin. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Diyetinizdeki A vitamini miktarını artırın. A vitamini, cildinizin ürettiği sebum miktarını azaltmaya yardımcı olur ve bu da gözeneklerinizin tıkanmasını önlemeye yardımcı olabilir. A vitamini yüksek besinler arasında yumurta, balık ve havuç bulunur. Süt ayrıca A vitamini açısından da ağırdır, ancak bazen süt içeriği akneyi daha da kötüleştirebilir.

A vitamini cildinizi iyileştirebilse de, yüksek miktarlarda hamile kadınlar için tehlikeli olabilir. Amerikan Hamilelik Derneği’ne göre , hamile kadınlar günde 3.000 mikrogramdan fazla gıda bazlı A vitamini yememelidir. Diyetinizde doğru A vitamini dengesini nasıl kuracağınız konusunda kadın doğum doktorunla görüşün. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Hamileyken Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Anne adaylarımızın çoğu hamile olduğunu bebekleri ortalama 5-6 haftalıkken öğrenirler. Hastane ve doktor arayışı ile yolları bizimle kesişen anne adaylarına Doğum Sağlık Sigortası ile yardımcı oluyoruz. Hamilelik başladıktan hemen sonra sahip olabileceğiniz Doğum Sağlık Sigortası ile 9 aylık hamilelik sürecinizde;

  • Kadın doğum bölümü muayeneleriniz,
  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki rutin hamilelik test ve tetkikleriniz,
  • Tek kişilik oda ve refakatçi gideriniz,
  • Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda doğumda 2 geceye kadar hastane yatışınız,
  • Oda ve refakatçi gideriniz,
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemlerini Doğum Sağlık Sigortası ile karşılanır.

Doğum Sağlık Sigortasını hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk haftalarda yaptırabildiğiniz gibi, gebeliğinizin istediğiniz haftasında sahip olabilir hatta Sadece Doğum eyleminiz için sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Hamileliğin ilk haftalarında sağlık sigortası satın almak hastane doktor değişikliği, vergi avantajı gibi artılarla hamileliğinizi konfor içerisinde yaşamanızı olanak tanır. (Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi?)

Doğum Sağlık Sigortası’nda Devlet Desteği (Vergi Avantajı)

Sağlık Sigortalarının bir diğer avantajı da Devlet Desteği‘dir. Kamu yada özel sektör çalışanları ile işverenleri dahil edebildiğimiz, geliri üzerinden vergi ödeyen her vatandaş, sağlık sigortalarında devlet desteğinden yararlanabilir.

Gelirinize göre, ödediğiniz poliçe tutarının %15 ila %40’ını vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz. Poliçenizi işyerinizde muhasebe departmanına vererek, bu destekten hemen faydalanabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Sivilce Hamilelik Belirtisi Mi? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by