Doç. Dr. Aytekin Tokmak

Doç. Dr. Aytekin TOKMAK; şimdi Liv Hospital Ankara'da. Siz de muayenelerde sadece 15 TL ödeyerek Sağlık Sigortası avantajlarından yararlanın.

Doç. Dr. Aytekin TOKMAK

Kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Aytekin TOKMAK Liv Hospital Sağlık Grubunun, Liv Hospital Ankara’nın doktorlarındandır.

2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Aytekin TOKMAK sırasıyla;

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH 2004-2009 yılları arasında  asistan doktor, Başkale Devlet Hastanesi 2010-2011 yılları arasında uzman doktor (Mecburi Hizmet),Tarsus Devlet Hastanesi 2011-2013 yılları arasında uzman doktor, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH 2013-2017 yılları arasında başasistan olarak görev yapmıştır. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ÜYTE Merkezi’nde 2017 senesinde kursiyerliği sonrası aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçentliği unvanına sahip olmuştur. 2018 yılında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH V. Eğitim Görevlisi olduktan sonra  2018-2021 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Zekai Tahir Burak SUAM’ da Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Öğretim Üyesi olarak bulunmuştur.

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Tüp Bebek, Normal ve Riskli Gebelikler  ,Tekrarlayan Gebelik Kayıpları, Gebelik Öncesi Danışmanlık, Endometriozis, Polikistik Over Sendromu, Erişkin ve Adölesan Jinekoloji, Ürojinekoloji, Menopoz, Laparoskopi ve Histeroskopi, Over Kistleri , Uterin Miyomlar, Endometrial Polip, Dış gebelik, Genital Organ Sarkması, Genital Enfeksiyonlar gibi birçok alanda Ankara ve çevre illerden gelen kadın hastalarına sağlık hizmeti sunmaktadır.

Doç. Dr. Aytekin TOKMAK ile Normal ve Riskli Gebelikler

“Yüksek riskli” bir hamilelik, bir kadının, kendisinin veya bebeğinin sağlık sorunları veya erken doğum olasılığını artıran bir veya daha fazla duruma sahip olduğu anlamına gelir.

Yüksek riskli bir hamileliğiniz varsa, siz veya bebeğiniz doğumdan önce, doğum sırasında veya sonrasında sağlık sorunları açısından yüksek risk altında olabilirsiniz. Tipik olarak, hamilelik boyunca özel izleme veya bakım gereklidir. Yüksek riskli bir hamilelik için risk faktörlerini ve kendinize ve bebeğinize bakmak için neler yapabileceğinizi anlayın.

Yüksek riskli gebelik için risk faktörleri nelerdir?

Bazen yüksek riskli bir hamilelik, hamilelikten önce mevcut olan tıbbi bir durumun sonucudur. Diğer durumlarda, hamilelik sırasında sizin veya bebeğiniz için gelişen tıbbi bir durum, hamileliğin yüksek riskli hale gelmesine neden olur.

Yüksek riskli bir hamileliğe katkıda bulunabilecek belirli faktörler şunları içerir:

İleri anne yaşı; 35 yaşından büyük annelerde gebelik riski daha yüksektir.

Yaşam tarzı seçimleri; Sigara içmek, alkol almak ve yasa dışı uyuşturucu kullanmak hamileliği riske atabilir.

Anne sağlığı sorunları; Yüksek tansiyon, obezite, diyabet, epilepsi, tiroid hastalığı, kalp veya kan hastalıkları, kötü kontrol edilen astım ve enfeksiyonlar gebelik risklerini artırabilir.

Hamilelik komplikasyonları; Hamilelik sırasında gelişen çeşitli komplikasyonlar risk oluşturabilir. Örnekler arasında anormal bir plasenta pozisyonu, gestasyonel yaşa göre 10. persentilden daha düşük fetal büyüme (fetal büyüme kısıtlaması)

Rhesus (Rh) duyarlılığı ; Kan grubunuz Rh negatif olduğunda ve bebeğinizin kan grubu Rh pozitif olduğunda ortaya çıkabilecek ciddi bir durum olabilir.

Çoklu hamilelik; İkiz veya daha yüksek dereceli bebek taşıyan kadınlarda gebelik riskleri daha yüksektir.

Hamilelik geçmişi; Preeklampsi gibi gebelikle ilişkili hipertansiyon bozuklukları öyküsü, bir sonraki gebeliğinizde bu tanıya sahip olma riskinizi artırır. Son hamileliğinizde erken doğum yaptıysanız veya birden fazla erken doğum yaptıysanız, bir sonraki hamileliğinizde erken doğum yapma riskiniz artar.

Tüm obstetrik geçmişiniz hakkında sürecinizi, Kadın Doğum doktorunuz Doç. Dr. Aytekin TOKMAK ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kullanarak yönetebilirsiniz.

Hamile kalmadan önce yapılan sağlık sigortaları, olası riskli gebelik profilinize önlem olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Bekleme süreli ve bekleme süresiz tamamlayıcı sağlık sigortası modelleri için uzman sağlık ekibimiz ile görüşün. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile;

  • Muayenelerde yalnızca 15 TL katılım payı ödersiniz.
  • Kadın doğum doktorunuzun isteyeceği SGK karşılıklı test ve tahliller sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Yatarak tedavi teminatı ile ameliyat, oda, refakatçi giderleri sağlık sigortası ile %100 karşılanır.
  • Yalnızca Kadın Doğum Bölümünde değil, gerekli olması durumunda diğer bölümlerde de muayene haklarınızı kullanırsınız.
  • Doktorunuzun unvanı dolayısı ile ek ücret ödemesi yapmazsınız.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ödediğiniz poliçe tutarının, gelirinize oranla %15 ile %40 ı arasındaki tutarı, devlet desteği ile vergi avantajı olarak geri almış olursunuz.
Soru Sor
Whatsapp
Doç. Dr. Aytekin Tokmak Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by