Evde Hamilelik Belirtileri

Evde Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Evde hamilelik testi sonrası,kadın doğum muayenesi öncesi Doğum Sağlık Sigortası yatırın. Sadece 15 TL'ye muayene olun. 0(850) 346 1130

Evde Hamilelik Belirtileri

Hamilelik sonsuz evreler taşıyan bir yoldur, kadın bedeni hemen hemen her ay özelliklerini değiştirir. Hamile olduğunuzun farkına varmadan önce, vücudunuzun doğum yapma yolunda olduğundan şüphelenmek için bazı püf noktaları vardır. Daha önce bir çocuğu olan bir kadın, İlk kez hamile kalan bir kadına göre daha erken hamileliğini farkedebilir.

Bir kadının hamile olup olmadığını anlamanın farklı yolları vardır. (Evde Hamilelik Belirtileri)

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en kolay  ve kullanışlı yolu eczaneden hamilelik testi alıp evde yapmaktır. Bu yöntem ilk kez kullanıldığında, bunu yaparken bazı şüpheler ortaya çıkar, ancak talimatları takip etmek çok  kolaydır. İşte hamilelik testini ve nasıl kullanılacağını daha iyi anlamak için bazı püf noktaları:

Hamilelik Test Yanlış Pozitif Sonuç Verebilir Mi?

Yardımcı üreme süreçlerinde kullanılan bazı ilaçlar testte değişikliklere neden olabileceğinden bu testlerin güvenilirliği hiçbir zaman %100 değildir. Ayrıca olası hamile kadının aldığı bazı ilaçlar da antiepileptik ilaçlar veya sakinleştiriciler gibi yanlış pozitif sonuca neden olabilir.

Şüpheyi gidermek için gebeliğe özgü HCG fraksiyonlarından biri olan beta (β) fraksiyonunun miktarı belirlenebilir. Ayrıca belli bir marj dahilinde kademeli olarak artması, hamileliğin seyrinde bize çok erken bir aşamada rehberlik edebilir. Bu artışı doğrulamak için, analiz genellikle ilk numuneyi aldıktan birkaç gün sonra tekrarlanır. (Evde Hamilelik Belirtileri)

Hamilelik Test Yanlış Negatif Sonuç Verebilir Mi?

Evet, hamile olmasına rağmen testin hamileliği tespit edemediği bazı varsayımlar da olabilir. Bunun olabileceği durumlardan biri, belirli erken teşhis testlerinin varlığına rağmen testin çok erken yapılmasıdır. Şüphelere rağmen, ilk kaçırılan adet dönemi beklemek her zaman tavsiye edilir. Günün geçmesini beklersek kişinin idrarı yiyecek ve sıvı alımı ile seyrelebilir, dolayısıyla test de negatif çıkabilir.  (Evde Hamilelik Belirtileri)

En tavsiye edilen şey, testi hamilelik hormonunun daha yoğun olduğu ve pozitif sonucun daha kolay olacağı sabahın ilk idrarıyla yapmaktır. 

Olası Bir Hamilelikten Şüphelenmeye Yardımcı Olan Belirtiler 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir kadının hamile kalma olasılığı konusunda şüphe duyması için sonsuz sayıda semptom vardır ve her vücudun farklı olduğunu ve diğerlerinde olmayan semptomlar gösterebileceğini  ve bunun tersini de unutmamalıyız. İşte en iyi bilinenlerden bazıları: 

Adet görmeme veya adet görmeme :  En erken belirtilerden biridir, ancak adet düzensizliği olan kadınlarda fark edilmeden gidebileceği dikkate alınmalıdır. Ayrıca menopoz, hormonal problemler, beslenme yetersizlikleri, bazı psikolojik faktörler ve diğerleri de adet görmemesine neden olabilir. 

Uyuşukluk : Anne adayları, yeni bir hayata başlamak için harcanan enerjiye ek olarak, progesterondaki artış nedeniyle yorgun, güçten yoksun ve normalden daha uykuludur. 

Bulantı ve kusma : Bunlar hamileliğe eşlik eden hormonal değişikliklerden kaynaklanır ve ilk aşamada çok tipiktir. Bazen mide bulantısı çok spesifik yiyeceklerden, hatta sadece kokularından kaynaklanır. 

Hassas göğüsler : Bazen bu değişiklikler adet görmeden önceki günlerin rahatsızlığı ile ilgilidir ve hamilelikle ilgili değildir. Kadınlar, artan kan akışının neden olduğu ciltte ve meme uçlarında karıncalanma olduğunu bildirmektedir. 

Uyuşukluk : Anne adayları, yeni bir hayata başlamak için harcanan enerjiye ek olarak, progesterondaki artış nedeniyle yorgun, güçten yoksun ve normalden daha uykuludur. (Evde Hamilelik Belirtileri)

Hamileysem Ne Yapmalıyım? 

Hamilelik testi yaptıktan ve pozitif çıktıktan sonra veya bir süre çok semptomunuz varsa, kadın doğum doktorundan randevu almanız en iyisidir. O andan itibaren, hamileliğin aşamalarını kapsamaktan ve gelecekteki çocuğunuzun sağlığını ve bakımını sağlamaktan sorumlu olacaklar. (Evde Hamilelik Belirtileri)

Hamilelik başladıktan sonra Sağlık Sigortası yaptırmalı ve Doğum Sağlık Sigortası‘nın avantajlarından yararlanmalısınız. Doğum Sağlık Sigortası ile ;

  • 15 TL SGK katılımı ödeyerek, istediğiniz zaman muayene olursunuz.
  • Hamilelik süresince yapılan rutin test ve tetkikler sigorta ile karşılanır.
  • Normal doğum ya da sezaryen doğum fark etmeksizin doğum sağlık sigorta ile karşılanır.
  • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri %100 karşılanır.
  • Hastanenin diğer SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşmalı bölümlerinde muayene haklarınızı kullanabilirsiniz.
  • Poliçe tutarınızı taksitle ödeyebilirsiniz.
  • Ortalama %20 devlet desteğinden  yararlanabilirsiniz.

Doğum Sonrası Çocuğuma Sağlık Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Bebeğinizi ne kadar erken sigorta yaptırırsanız, o kadar az hastalık teşhisiniz olur ve bu durumda sigorta kapsamına giren hastalık sayısı  artar, bu yüzden herkese genç yaştan itibaren sağlık sigorta sahibi olmayı tavsiye ediyoruz. Bebek Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi için uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin. (Evde Hamilelik Belirtileri) En uygun rakamlı sağlık sigortası teklifi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Evde Hamilelik Belirtileri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by