Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?

Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?

Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?

Birçok kadın için anne olmak en arzu edilen duygudur. Adet gecikmesi, hamileliği gösterebilecek ilk işarettir. Piyasada her zaman test kitleri bulunsa da, ev yapımı hamilelik kitleri kadınlar tarafından onlarca yıldır kullanılmaktadır. Birçoğu halk ilaçlarına dayanmaktadır ve idrardaki beta HCG (insan koryonik gonadotropin), hamilelik hormonlarının seviyesini tespit ederek çalıştıkları için iyi sonuçlar verebilirler.

Tıbbın ilerlemesiyle, hazır hamilelik kitleri şeklinde birçok seçeneğimiz var, evimizin rahatlığında birçok basit, güvenli ve süper ucuz seçenek var. Bu kendin yap gebelik testlerinin en iyi yanı sağladıkları mahremiyettir. Bu nedenle, planlanmamış bir hamilelik için endişeleniyorsanız veya gizliliği korumak istiyorsanız, 7 adet kendin yap doğal hamilelik testini listeliyoruz. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Ev Yapımı Hamilelik Testler

Ev yapımı testlerin kendilerine bazı faydaları vardır. Planlanmamış bir hamileliğiniz varsa ve bunu yakınlarınızdan saklamak istiyorsanız, ev yapımı malzemeler şüphe duymaz. Ayrıca, bu malzemelerin çoğunu bulmak kolay olduğundan, dışarı çıkmanıza gerek kalmadan evinizin rahatlığında götürebilirsiniz. Sarf malzemelerinin çoğunun son kullanma tarihi bile yoktur, bu nedenle güvenle kullanılabilir.

Çamaşır Suyu Testi

Bu yöntemin diğer yöntemlere göre en doğru ve hızlı sonucu verdiği söylenmektedir. Temiz bir kap alın ve içine idrar toplayın. Şimdi buna biraz ağartma tozu ekleyin ve topaklanmaları önlemek için uygun şekilde karıştırın. Karışım köpürüyorsa hamilesiniz, köpük yoksa hamile değilsiniz demektir. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Şeker Testi

Tüm testlerin en kolayı olan bu yöntem, en yaygın olarak bilimsel gebelik kitleri bulunmadığında kullanıldı. Bir kaseye bir yemek kaşığı şeker alın ve üzerine bir yemek kaşığı idrar ekleyin. Şimdi üzerine idrar döktükten sonra şekerin nasıl tepki verdiğine dikkat edin. Şeker topaklar oluşturmaya başlarsa hamilesiniz, şeker hızla eriyorsa hamile değilsiniz demektir. İdrardan salınan hCG hormonu şekerin düzgün bir şekilde çözülmesine izin vermez.

Diş Macunu Testi

Herhangi bir diş macunu kullanabilirsiniz, ancak renginin beyaz olmasına dikkat edin. Bir kaba iki yemek kaşığı beyaz diş macunu alın ve idrar örneğini buna ekleyin. Diş macununun rengi değişir ve köpüklenirse hamilesiniz demektir. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Sirke Testi

Evet, sirke bile hamileliğinizi test etmenize yardımcı olabilir. Unutmayın, bu özel test için beyaz sirke ihtiyacınız olacak. Plastik bir kaba iki yemek kaşığı beyaz sirke alın. İdrarınızı ekleyin ve uygun şekilde karıştırın. Sirke rengini değiştirip baloncuk oluşturuyorsa hamilesiniz, değişiklik olmazsa hamile değilsiniz.

Tuz Testi

Bu kendin yap gebelik seti, tıpkı şeker testi gibi çalışır. Şeker yerine tuz kullanılır. Aynı adımlar izlenmelidir. İdrar ve tuz eşit oranlarda karıştırılmalıdır. Bir dakika beklenir. Tuz kremsi beyaz bir küme oluşturuyorsa, bu olumlu bir sonuç anlamına gelir. Böyle bir etki görülmezse, hamile olmadığınız anlamına gelebilir. Bu da yine geleneğe dayanmaktadır ve bunu destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Sabun Testi

Bu testi yapmak için herhangi bir banyo sabunu kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçası alın ve üzerine idrarınızı dökün. Kabarcıklar oluşuyorsa hamilesiniz, değilse hamile değilsiniz demektir. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Kabartma Tozu Testi

İki yemek kaşığı kabartma tozu alın ve üzerine iki yemek kaşığı idrar ekleyin. Şimdi tepkiyi gözlemleyin. Gazoz şişesini açtığınızda gördüğünüz gibi baloncuklar görüyorsanız hamilesiniz demektir.

Yukarıdaki testlerden birini denerseniz ve pozitif çıkarsa, emin olmak için başka bir yöntem deneyin. İkinci yöntem de olumlu sonuç verirse en kısa zamanda kadın doğum doktorunuza başvurunuz.

Ev Yapımı Hamilelik Testlerinin Doğruluğu Nasıl Artırılır?

  • Konsantre beta HCG seviyelerine sahip olduğu için günün ilk idrarını kullanın.
  • İdrarı toplamak için temiz bir plastik kap kullandığınızdan emin olun.
  • Test için önemli miktarda idrar toplayın. Çok az ise doğru sonucu vermek için yeterli olmayabilir.
  • Reaksiyonun oluşması için 5-10 dakika bekleyin.
  • Çifte emin olmak için yöntemi tekrarlayabilir veya ikinci yöntemi kullanabilirsiniz. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Ev Yapımı Hamilelik Testleri Bilimsel Olarak Güvenilir Mi?

Ev yapımı testler nesiller boyu kullanılmış olsa ve kullanımlarının arkasında çok fazla tarih olsa da, bu testlerin herhangi birinin %100 pozitif sonuç verdiğine dair kesin bir kanıt veya bilimsel kanıt yoktur. İyi bir sonuç tesadüften de kaynaklanabilir. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

Ev yapımı testlerin yanı sıra, belirli doğurganlık izleme araçları ve farkındalık yöntemleri (bazal vücut ısısını ölçmek, yumurtlama tarihlerini takip etmek gibi) bir kadının hamileliğini fark etmesini sağlayabilir. Güvenilir olmalarına rağmen, işlenmesi daha uzun zaman alır ve ön bilgiye ihtiyaç duyar. Doğru tespit için, kadın doğum doktorunuzun kliniğinde bir test yaptırmak en güvenlisidir.

Doğum Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Anne adaylarımızın büyük çoğunluğu hamile olduklarını bebekleri 4 ila 6 haftalıkken öğreniyor. Hastane ve doktor arayışlarında bize ulaşan anne adaylarımıza 20’den fazla anlaşmalı olduğumuz şirket ile en avantajlı doğum sağlık sigortaları için yardımcı oluyoruz. (Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan?)

9 aylık hamilelik sürecinizde;

  • Kadın hastalıkları ve doğum bölümü muayenelerinizi,
  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki rutin hamilelik test ve tetkiklerinizi,
  • Tek kişilik oda ve refakatçi giderinizi,
  • Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda doğumda 2 geceye kadar hastane yatışınızı,
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemlerini Doğum Sağlık Sigortası karşılar.

Doğum Sağlık Sigortası hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk haftalarda yapılabildiği gibi, hamileliğin istenilen haftasında da sahip olabilirsiniz. Hatta sadece doğum eyleminiz için Sadece Doğum Paketi satın alabilirsiniz. Hamileliğin ilk haftalarında sağlık sigortası satın almak hastane doktor değişikliği, vergi avantajı gibi artılarla hamileliğinizi konfor içerisinde yaşamanızı sağlar.

Soru Sor
Whatsapp
Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın Test Yapmadan? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by