Hastane Doğum Fiyatları

Hastane Doğum Fiyatları - Hastane Doğum Paketleri Karşılaştırma

2020 yılı pandemi süreci ile birlikte dünyada olduğu gibi, ülkemizde de oldukça zor bir dönemi getirdi. Sağlık harcamaları ve özel hastanelerin artan fiyatları karşısında, hamile anne adaylarımızın 2021 yılında doğum için; Tercih edecekleri özel hastanelerin doğum fiyatları… Yenilenmiş doğum paketleri, içerikleri ve hamilelikten sonra  doğum sağlık sigortası tercih etmeniz halinde, devlet tarafından sadece sağlık sigortalarına sağlanan %20 devlet desteğinden de yararlanarak doğum sağlık sigortanız alabilirsiniz.

Hastane Doğum Fiyatları, özel hastanelerin bulunduğu semt, hizmet standartları, marka bilinirliği , duyulan güven ve anne adayları tarafından tercih edilen kadın doğum doktorlarına göre farklılık gösterir.

Hastane Doğum Fiyatları Neden Pahalı?

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi birkaç şehiri dikkate almazsanız, diğer illerde oldukça ekonomik fiyatlardan bahsetmek mümkün. Bu; Muayene ücretlerinden tahlillere… doğuma kadar da aslında böyle.

Fakat büyük şehirlerde, öne çıkan hastaneler, anne adaylarının sosyal medyada yakından takip ettikleri doktorlar, bu doktorların hızla dolan randevu slotları, acemi ve birazda telaşlı anne adaylarına eğitimler, doğum atölyeleri, salon spor aktiviteleri  ile, sağlanan güven ile, bir miktarda iş ve arkadaş çevresinden gelen, kayıtsız kalınamayan yönlendirmeler; Doğum sürecinizde, beklediğinizden daha fazla para harcamanız için işleri kolaylaştırıyor. Daha doğrusu kontrolden çıkartıyor olabilir. Bu nedenle öncelikle hamilelik sürecinizi planlamayla yazımıza başlayalım.

Planlı Hamilelik Süreci ve Doğum Sağlık Sigortası

Hamilelik sürecinin ne zaman başlayacağını belirleyen çok temel faktörler olabilir. Öğretmen olan anne adaylarının, yaz tatilini iyi değerlendirmek istemesi gibi bir örnekten yola çıkarsak… Günümüz koşullarında, hiç planlanmamış ve tamamen sürpriz hamilelik haberlerinin sayısı gerçekten  çok azaldı.

O halde, hamilelik sürecinizin istediğiniz gibi, istediğiniz hastane ve doktorda takiple başlaması… Bunun da aile bütçesinde planlanmamış bir harcama olarak yerini almaması için, Hamilelik sürecinizi… Gün olarak planlamamış olsanız da.. Bir dönem olarak mutlaka planlamalısınız. Yaz yada kış ayları, tayin yada izin dönemleri… bebeğinize bakması gerekecek aile büyüklerinizin durumu gibi aslında çok belirleyici unsurlar var.

Bizim ise, istediğimiz… Bunca değişken etkinin önünüzde olacağı bir dönemde, planlayabileceğiniz bir hamilelik sürecinde, hamilelikten hemen önce, bekleme süresi olmayan doğum sağlık sigortası alternatiflerimizin size ne kadar, avantaj sağlayacağını fark etmeniz! ( Hastane Doğum Fiyatları)

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası ve Faydaları

 • Hamilelik planladığınız dönem için hiçbir bekleme süresi uygulamıyoruz
 • Gebelik sürecinizde, rutin doktor muayeneleriniz sadece 15TL
 • Muayenelerinizde yapılan rutin gebelik tetkikleri limitiz olarak karşılansın.
 • Normal & Sezaryen Doğum farkı olmadan %100 karşılansın
 • Oda, refakatçi, yatış giderleriniz gün sınırı olmadan karşılansın
 • Doğuma kadar, olası bir komplikasyon sonucu hastane yatışınız olursa, gün sınırı olamdan %100 karşılansın.
 • Özel Hastane fiyatlarından çok daha avantajlı sağlık sigortası primi ödersiniz
 • Doğuma ilişkin harcamalarınızı sigorta şirketi karşılarken, siz sağlık sigortanızı taksitle kolaylıkla ödersiniz.
 • Sağlık sigortası yaptıracağınız için vergi avantajından yararlanır ve ödediğiniz sağlık sigortası priminde %40’a varan Devlet Desteğinden yararlanırsınız.

Hamileyken Doğum Sigortası

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde de üzülmeyin. Bu mutlu habere gölge düşmesin. Çünkü aslında pek de yalnız sayılmazsınız…. Her yıl ofislerimize gelen telefonların neredeyse, 4bin’den fazlasını, hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızdan alıyoruz.

Bu nedenle hamilelik öncesinde yapabileceğiniz doğum sağlık sigortası faydalarından bahsederken, hamileyken de doğum paketi alabilmenizi ve avantajlardan yararlanmanızı sağlıyoruz. Detaylar için hemen bilgi alın. (Hastane Doğum Fiyatları )

Hastane Doğum Fiyatları Yerine,  Doğum Sigortası Avantajları

2010 yılından bugüne kadar, hizmet verdiğimiz farklı sigorta şirketleriyle, hamile anne adaylarımız için; Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası (Doğum Paketi) alternatifleri sunuyoruz. Sigorta şirketlerinin  özel hastanelerle, sigortalılarının aldıkları hizmetler için;  Oldukça ciddi bir pazarlık gücü var.

Bu pazarlık gücü ve özel hastanelerde yıllık dönemlerde hizmet alan hasta sayısına bakıldığında; Elbette hamileyken gidip bir hastaneden sizin alacağınız fiyattan çok daha iyi koşulları sağlayacaklardır.

Bu nedenle hamileyseniz, hemen bizi arayın ve sizi en yakın ofisimizde misafir edelim. Hamileyken doğum paketi yapmanın size olan faydalarını detaylıca konuşalım.

 • Hamileyken sağlık sigortası + Doğum Teminatı alın.
 • Sağlık sigortası ödemelerinizi isterseniz taksitle kolaylıkla yapın.
 • Muayenelerinizi ve tahlillerinizi doğum paketiniz karşılasın
 • Doğum eyleminizde oda, refakatçi, yatış gibi giderlere ek ücret ödemeyin
 • Sağlık sigortası vergi avantajından yararlanarak devlet desteği alın. Daha ekonomik fiyatlara maal edin.
 • İstediğiniz hastaneyi ve doktoru seçin. Gerekirse de değiştirin.
 • Sağlık sigortanızı e-devlet platformunda görüntüleyin.
 • Bizi hemen (0850) 346 11 30 ‘dan arayın. Teklif alın.

Özel Hastane Doğum Fiyatları

Özel Hastaneler, eskiden fiyat almak için gelen anne adaylarına;

 • Kadın doğum doktorunun güncel muayene ücretini verirler,
 • Yapılacak tahlilleri şimdiden bilemediklerini söyleyerek, yapıldıkça ücretlendirileceğini açıklar ver
 • Doğum için ise içinde bulunduğunuz tarihin fiyatını paylaşır ve doğumunuzun  bir sonraki yıla sarkması halinde, yılbaşındaki artış sonrası yeni fiyatların geçerli olacağını paylaşırlardı.

Şimdi ne oldu da, doğum için fiyatları hizmet paketleri olarak sunuyorlar ?

Geçtiğimiz 9-10 yıldır, özellikle büyük şehirlerde hamileyken doğum sigortası yapabildiğimiz hastane sayısının artması ve hizmet alan sigortalı sayımız sebebiyle, hamileyken doğum paketlerimiz (sağlık sigortası + doğum teminatı) çok yaygınlaştı. Sigortalılarımız, fiyat alırlarken, önlerindeki belirsizlik ortadan kalktığı, ilk muayeneden doğuma kadar geçen süreci sigorta şirketlerimiz üstlendiği için; Hastaneler de, fiyat almak için hastane ziyaretinde bulunan anne adaylarımız veya eşlerine, belirli sayıda muayene, tahliller ve doğum için ayrı ayrı fiyat vermek yerine; Bir paket hizmet olarak fiyat vermeye başladılar.

Hamileyken Doğum Sigortası Yapmanın Hastaneye Para Ödemeye Göre Avantajları

 • Doğum Sağlık Sigortası, Hamileyken de yapılabilir.
 • Doktor Muayenelerinizde sadece 15TL SGK katılımı ödenir.
 • Muayene ücreti olmadığı gibi, tahlil ve tetkikler de karşılanır.
 • Sağlık sigortası ödemelerinizi dilerseniz taksitle de yapabilirsiniz
 • Sağlık sigortası ödemelerinizde %35’e varan devlet desteğinden yararlanırsınız.
 • Böylece hastaneden alabileceğiniz rakamın çok çok altında maliyetiniz olur.
 • Anlaşmalı özel hastanelerimizde istediğiniz doktoru seçer, isterseniz değiştirebilirsiniz.
 • Anlaşmalı hastane ağı içinde, gerekirse hiçbir bildirim ve düzenlemeye gerek olmadan, hastanenizi de değiştirebilirsiniz.
 • Sağlık sigortası şirketlerini Hazine Bakanlığı denetler. Şikayete konu her durumda, gerektiğinde hakkınızı koruyacak bir muhatabınız olur.
 • Sağlık sigortası poliçeniz oldukça güvenlidir.  e-devlet platformunda görüntülersiniz.
 • İptal etmek istediğinizde, arabanızın kasko poliçesi gibi örneklersek; Sigortalı olduğunuz gün hesaplanır. Kalan gün süresi size iade edilerek iptali mümkündür.
 • Doğum eylemi sonrasında da, özellikle maliyetli yatış ve ameliyatlara karşı poliçe süresiniz (12aylık)  sonuna kadar sağlık sigortası teminatlarınızdan faydalanırsınız.
 • Sağlık sigortası ihtiyacınıza göre hazırlanmıştır. Dönemsel olarak; Diş paketi , göz paketi, diyetisyen görüşmesi , psikolojik danışma, bebek bakım hizmeti gibi alternatif hakları size sunar.
 • Epidural Normal Doğum ve Sezaryen Doğum %100 karşılanır. Normal Doğumda ayrıca Epidural Anestezi ücreti ödenmez. (*Makalemiz Temmuz 2019 döneminde yayınlanmıştır. Güncel bilgiler için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)

Doğum Sigortası hakkında detaylı bilgi için; En yakın Sigorta PARTNER ofisine bekleriz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Soru Sor
Whatsapp
Hastane Doğum Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by