İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?

İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi? Hamilelik planlıyorsanız, Doğum Sağlık Sigortaları ile siz de ekonomi sağlayın. 0(850) 3461130

İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?

Çiftler hamile kalmaya çalışırken cinsel ilişkiye tamamen farklı bir gözle bakmaya başlarlar. Örneğin, cinsel ilişkiden sonra spermin damladığını fark edebilirler. Amaç hamile kalmak olduğunda bu cesaret kırıcı olabilir, çünkü “Sperm geri geliyorsa yumurtalarımı  nasıl dölleyecek?” diye merak edebilirsiniz. Yapılan araştırmalar gerçekte, spermin cinsel ilişkiden sonra sızmasının tamamen normal olduğunu söylüyor. Bu durum hamile kalma şansınızı olumsuz etkilemiyor.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre sağlıklı bir erkeğin tek seferde ejakülatı 39 ila 928 milyon sperm içerir. Hamileliğin gerçekleşmesi için sadece bir spermin yumurtanızı döllemesi yeterlidir. (İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?)

İlişkiden sonra bol miktarda meninin dışarı sızdığı doğrudur; Bunun olmasını önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Aslında, hamilelikle sonuçlanacak yeterli sperm olduğunu gösterdiği için bu iyiye işaret olabilir.

Spermin bir kısmı vajinanın arkasında kalacaktır. Daha da küçük bir miktar serviksten yukarı, rahme ve fallop tüplerinden aşağı doğru yol alır. Sperm hızlı hareket eder, bu nedenle dakikalar içinde fallop tüplerine doğru yürümeye başlar.

Hamile kalmayı planlıyorsanız, doktor ve hastane tercihinize göre satın alabileceğiniz avantajlı Doğum Sağlık Sigortaları yada sağlık sigortanıza ekleyebileceğimiz doğum teminatı ile siz de sağlık giderlerinizi ekonomik hale getirin.

Doğru koşullar mevcutsa hamilelik meydana gelebilir, ancak hamile kalmanın genellikle zaman aldığını unutmayın. Uzmanlar, bir yıldır hamile kalmaya çalışıyorsanız ve sonuç alamadıysanız bir kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ediyor. 35 yaşın üzerindeyseniz, zaman aralığı 6 aya düşer. (İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?)

Meni ve Sperm Arasındaki Fark

Cinsel ilişkiden sonra spermin sızmasının ve buna rağmen hamile kalmanın nasıl mümkün olduğunu anlamak için meni ve sperm arasındaki farkı anlamak önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, meni penisten çıkan sıvıdır ve sperm, bir dişide yumurta hücrelerinin döllenmesinden sorumlu olan menide bulunan hücrelerdir. Bir erkek uyarıldığında, sperm, meni yapmak için vücut salgılarıyla karışır.

Sperm hücrelerine ek olarak, meni, bu sperm hücrelerinin yumurta hücresine ulaşmak için hayatta kalmasına yardımcı olmak için bir dizi vücut salgısı içerir. Bunlara prostat sıvısı (vajinanın asitliğini nötralize etmek için), seminal sıvı (spermin beslenmesine yardımcı olmak için) ve bulbouretral sıvı (penisi yağlamak için) dahildir. (İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?)

Ek olarak, meni birçok besin içerir.Bunlar; protein, C vitamini ve bir çok çinko ve ayrıca fruktoz, sodyum, kolesterol, yağ ve eser miktarda B-12 vitaminidir. Cinsel ilişki sırasında, meni, pozisyona bağlı olarak, genellikle servikse yakın olan vajinada birikir. Spermin bir kısmı hemen yumurtaya doğru yüzmeye başlarken, geri kalan ve menideki diğer sıvılar sadece vajinanın açıklığından dışarı çıkar.

Hamileliğe Hazırlanırken Doğum Sağlık Sigortası

Hamile kalmayı planlıyorsanız, doktor ve hastane tercihinize göre satın alabileceğiniz avantajlı Doğum Sağlık Sigortaları yada sağlık sigortanıza ekleyebileceğimiz doğum teminatı ile siz de sağlık giderlerinizi ekonomik hale getirin. Bunun için hemen bilgi alın. 

Bebek yapmayı planlıyorsanız ve herhangi bir bekleme süresi olmasını istemiyorsanız, sizin için avantajlı tekliflerimiz var. Beklentinizin detaylarını, hastane ve doktor tercihinizi konuşmak ve buna uygun, doğum teminatlı bir sağlık sigortası almak için hemen sağlık ekibimizle iletişime geçin. Bekleme süresiz doğum sigortası alın.

Üstelik sağlık sigortaları %15 ila %40 arasından değişen bir oranda devlet desteği ile vergi avantajına sahiptir. Vergi avantajı ile bu önemli devlet desteğinden de yararlanmayı unutmayın.

Cinsel İlişkide Ne Kadar Meni ve Sperm Salınır?

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre bir penis boşaldığında ortalama 1 çay kaşığı veya 4 mililitre meni üretilir. Yine de bu, erkeğin sağlığına ve en son ne zaman boşaldığına bağlı olarak 1,2 ila 7,6 ml arasında değişebilir. Bir mililitre meni 39 milyondan 259 milyona kadar sperm hücresi içerebilir. (İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?)

Doğru koşullar sağlandığında, sperm rahimde 5 güne kadar yaşayabilir . Bu, yumurtlama döneminizdeyken seks yaparsanız teknik olarak hamile kalmanızı sağlar. Spermler ayrıca bir kuvözde 72 saate kadar yaşayabilir ve dondurulduğunda yıllarca sürebilir. Menideki çok büyük miktarda sperm ve yumurta hücresini döllemek için yalnızca bir sperme ihtiyaç duyulması nedeniyle, bir spermin serviksten geçmesi ve meni ve ek spermlerin geri gelmesi mümkündür.

Cinsel ilişkiden sonra akıntı fark etseniz bile, yumurtanın olası döllenmesine izin vermek için vajinanın içinde bol miktarda sperm kalır.

Çoğu çift, ailelerinde görmek istedikleri çocuk sayısını ve zamanlamasını tartışmak için önemli miktarda zaman harcar. Hamile kalmak büyük olasılıkla dikkatlice planlamak isteyeceğiniz bir şey olduğundan, spermin vajinal kanalla her temas ettiği zaman hamile kalmanın mümkün olduğunu unutmamak önemlidir. Meninin çoğu dışarı çıksa bile hamile kalmanız için tek spermin yumurta ile birleşmesi yeterlidir. (İlişkiden Sonra Spermin Geri Gelmesi Hamilelik Belirtisi Mi?)