Hamile Nasıl Olunur?

Hamile Nasıl Olunur? Hamilelik planlıyorsanız, Hamilelik Öncesi Doğum Paketi sahibi olabilir ve muayenelere 15 TL öderken, %20 Devlet Desteği'nden faydalanabilirsiniz.

Hamile Nasıl Olunur?

Bir aile kurmaya hazır olduğunuzda, yapmak isteyeceğiniz son şey beklemektir. En kısa sürede hamile kalma şansınızı artırmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz veya yapmayacağınız bazı şeyler vardır. Hamile kalmak için uzman onaylı yedi ipucu için okumaya devam edin

Hamile kalmayı denemeye başlamadan önce bir kadın doğum bölümü kontrolü yaptırın. Spina bifida gibi bazı doğum kusurlarına karşı korunmaya yardımcı olan folik asit içeren doğum öncesi vitaminleri hakkında doktorunuza danışın. Folik asit hamileliğin erken evrelerinde çalışır, bu nedenle hamile kalmadan önce bile yeterli folik asit aldığınızdan emin olmanız önemlidir. (Hamile Nasıl Olunur?)

 • Adet Döngünüzü Takip Edin.

Adet döngünüz hakkında ne kadar bilginiz var? Adet döngünüz, hamilelik için en verimli olduğunuz zamanı bilmenize yardımcı olur. Yumurtlama, hamile kalmak için en iyi zamandır. Servikal mukusunuzdaki bir değişiklik gibi yumurtlama belirtilerinin farkına varmanıza yardımcı olur.

Adet döneminizin ilk günü, birinci gün olarak kabul edilir. Geciken adet gününüzün üstüne testlere dokuzuncu günde başlayın ve pozitif çıkana kadar devam edin. 28 günlük bir döngüye sahip kadınlar 14. günde yumurtlama eğilimindedir. Ancak birçok kadının daha uzun veya daha kısa döngüleri vardır, bu nedenle geniş bir ağ kullanmak emin olmanıza yardımcı olabilir. (Hamile Nasıl Olunur?)

 • Hamile Kalmak İçin En İyi Pozisyonlar hakkında endişelenmeyin.

Hamile kalmak için en iyi pozisyonlar hakkında bolca varsayım vardır, ancak bunlar sadece varsayımlardır. Bebek yapma şansınızı en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda, misyoner pozisyonunun, kadının üstte olmasından daha iyi olduğunu söyleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Bununla birlikte, cinsel ilişki sırasında oturmak veya ayakta durmak gibi yerçekimine meydan okuyan belirli pozisyonlar, spermin yukarı doğru hareket etmesini engelleyebilir.

 • İlişkiden Hemen Sonra Yatakta Kalın.

Hamile kalma şansınızı artırmak için cinsel ilişkiden sonra 10 ila 15 dakika yatakta yatmanız iyi bir tavsiyedir. Aynı zamanda tuvalete gitmeyin çünkü 10 ila 15 dakika beklerseniz rahim ağzına girecek olan sperm rahim ağzında olacaktır. (Hamile Nasıl Olunur?)

 • Aşırıya Kaçmayın.

Yumurtlama sırasında bile her gün seks yapmak, hamile kalma şansınızı mutlaka artırmaz. Genel olarak, yumurtlama zamanı civarında her iki gecede bir birliktelik hamile kalma şansınızı artırmaya yardımcı olur.

Sıkı oturan giysiler sperm sayısını olumsuz etkileyebilir. Ayrıca jakuzide vakit geçirmek ve erkeğin cep telefonu alışkanlıkları da hamilelik iltimalini azaltabilir.Yapılan araştırmalar, cep telefonuyla eller serbest cihazı kullanan ve telefonunu testislerine yakın tutan erkeklerin sperm kalitesinin daha düşük olduğunu göstermiştir.

 • Mümkün Olan Her Şekilde Stresinizi Atın.

Bir aile kurma konusunda strese girmemeye çalışın.Ne kadar rahatsan o kadar iyidir. Stres atmanıza yardımcı olan her şey, sağlıklı olduğu sürece uygulanabilir. Akupunkturun stresi azaltmaya ve hamile kalma şansınızı artırmaya yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Hamile kalmaya çalışırken alkol kullanımı da önerilmez. (Hamile Nasıl Olunur?)

 • Sağlıklı Bir Yaşam Sürün.

Egzersiz yapmak sağlıklı bir alışkanlıktır  ancak heryin aşırısında olduğu gibi çok fazla egzersiz yumurtlamamanıza neden olabilir. Hamile kalma şansınızı artırmak için sigarayı bırakın. Sigara içmenin diğer tüm olumsuz sağlık etkilerinin yanı sıra bu kötü alışkanlık doğurganlığı da azaltır. Östrojen seviyelerini ve yumurtlamayı etkiler. Ve unutmayın, kadınların yüzde seksen beşi, denedikten sonraki bir yıl içinde hamile kalır. (Hamile Nasıl Olunur?)

Hamile Kalmadan Önce Doğum Sağlık Sigortası Size Ne Faydalar Sağlar?

 • Sadece kadın doğum bölümünde değil SGK ile anlaşmalı diğer bölümlerde de kullanabileceğiniz bu sağlık sigortası ile istediğiniz il ve istediğiniz anlaşmalı hastanede takibinizi planlayabilirsiniz.
 • Muayenelere gittiğinizde sadece devlete ödenen 15 TL SGK Katılım payı ile test ve tahlillerinizi yaptırıp doğumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hamileliğe bağlı hastane yatışlarınızın gelişmesi durumunda sağlık sigortası hastane yatışınızı ve/veya ameliyatınızı %100 karşılar.
 • Ödemelerinizi peşin yada taksitle yapabilirsiniz.
 • Hamilelik öncesinde bir sağlık sigortası yaptırarak gelirinize göre %15 ila %40 arasında değişen devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.
 • Normal ve sezaryen doğum ayrımı olmaksızın doğum şeklinize göre, hastaneye fiyat farkı ödemek durumunda kalmazsınız.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, topuk kanı, koruyucu aşısı gibi ilk muayenesi ve işlemleri SGK tarafından karşılanır ve bu işlemler için özel hastanelere ek ücret ödemezsiniz. (Hamile Nasıl Olunur?)

Hamilelik öncesinde, hamileyken ve doğumdan sonra bebeğiniz için Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi için uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin. 0(850) 346 1130 

Sigorta Partner Aş olarak özellikle sağlık branşında öne çıkan uzmanlığı ve daha önce hastanelerde, farklı görevlerde edindikleri tecrübe ile; Sigorta şirketleri ve hastane arasında doğru iletişim ile sigortalılarımızın beklentilerine cevap verebiliyoruz. Olası sağlık sorunlarında ise hızla çözüm üretebiliyoruz.

Soru Sor
Whatsapp
Hamile Nasıl Olunur? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by