Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri

Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri Nelerdir? Hamilelikte Doğum Sağlık Sigortası avantajları bu yazımızda. Size özel teklifler için Bizi Arayın!

Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri

Hamile kalmaya çalışıyorsanız, ilk günlerden itibaren hamilelik elde ettiğinize dair işaretler aramanız normaldir. Ancak gerçek şu ki, ilk haftada döllenmiş yumurtanın belirtilerini fark etmeniz zordur. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Hamileliğin ilk belirtileri genellikle ikinci haftadan sonra ortaya çıksa da, embriyonun rahme yerleşmesinden birkaç gün sonra, bazı semptomları fark edebilirsiniz:

 • Hafif bir karın krampı olabilir.
 • Vajinal akıntınız pembeye döner.
 • Göğüsleriniz şişmeye ve ağrımaya başlar.
 • Kendinizi yorgun ve uykulu hissedersiniz.
 • Hafif ama kalıcı baş ağrılarınız vardır.
 • Sabahları baş dönmesi, mide bulantısı veya kusma hissedersiniz.
 • Yiyecek iştahınızdaki değişiklikler olabilir.
 • Görünür bir sebep olmadan ruh hali değişir. (üzüntü, sinirlilik, vb.).

Bu belirtilerden herhangi birinin sizde olmaması döllenmenin gerçekleşmediğini göstermez. Döllenmiş bir yumurtanın belirtileri bir kadından diğerine ve hatta aynı kadının bir hamileliğinden diğerine değişebilir. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Bebeğin Rahme Yerleşmesi ve Hamileliğin Doğrulanması

Bazen yumurta döllense de gebelik sağlanamaz. Bu, embriyonun rahminizin iç duvarına kendisini yerleştirememesi nedeniyle olur. Bu durum rahminizin hazır olmaması gibi farklı nedenlere bağlı olabilir .

Sabırsız olsanız da, hamilelik testi yapmadan önce iki hafta beklemenizi öneririz, çünkü daha önce hamilelik testi yapmak size yanlış veya kafa karıştırıcı bir teşhis verebilir. Hamilelik olup olmadığını belirlemede güvenilirliği yüksek olduğu için en yaygın kullanılan testlerden biri beta testidir. Beta HCG hormonu seviyelerinin, bir veya daha fazla embriyonun implante edilip edilmediğini ve hamileliğin normal gelişip gelişmediğini veya bir sorun olup olmadığını bilmenin mümkün olduğu kadar hassas bir şekilde kontrol edildiği bir kan testinden oluşur. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Bu bekleme günlerine beta bekleme denir. Bu an ile başa çıkmak için en yaygın öneriler, fiziksel olarak fazla çaba göstermemeniz, kendinizi strese sokmamaya çalışmanız, dengeli beslenmeniz ve yeterli dinlenmeye çalışmanız ve  sürece normal hayatınıza devam etmenizdir.

Tüm bu belirtiler hamile olup olmadığınızı bilmenize yardımcı olabilir. Ancak, hamilelik testi yaptırmanın ve kadın doğum bölümü muayenesine gitmenin bunu doğrulamanın tek güvenilir yolu olduğunu unutmayın. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bebeğin Rahme Yerleşmesinden 7 gün Sonra Yapılan Gebelik Testleri Ne Kadar Doğrudur?

Yumurtlamanın üzerinden 7 gün geçti ve hamileliğin erken belirtilerinin bir kısmını veya tamamını fark ediyorsunuz. Peki hamilelik testi yaptırmanın zamanı geldi mi? Bu noktada bile doğru sonuç alınır mı?

Çoğu evde hamilelik testi üreticisi, adetinizi beklediğiniz günde %99 doğru olduklarını iddia eder. Bununla birlikte, tüm kadınlar tipik 28 günlük döngüye sahip olmadığı için bu yaklaşık bir tarihtir. Ayrıca, hamile kalma şansınızın olduğu bir dönem vardır.  (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Normal yumurtlama zamanından birkaç gün önce ve sonra hamile kalabilirsiniz. Bunun nedeni, spermin seks yaptıktan sonra bir kadının vücudunda beş güne kadar yaşayabilmesidir. Bu nedenle, hamileliğin ne kadar erken tespit edilebileceğine dair gerçekten geçerli bir cevap yoktur. Çok fazla farklı değişken vardır. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Düzenli cinsel ilşki yaşıyorsanız, doğum kontrolü kullanmıyorsanız ve yumurtlamadan 7 gün sonra hamilelik belirtileri gösteriyorsanız, hamilelik testi yaptırmanızı öneririz. Pozitif olabilirsiniz, ancak yalnızca seçtiğiniz evde hamilelik testi yeterince hassassa.

Yumurtlamadan 7 gün sonra evde hamilelik testi yaparsanız ve negatif çıkarsa, biraz daha beklemanizi öneririz. Hamile olsanız bile pozitif sonucu gösteren insan koryonik gonadotropin hormonu- beta HCG gebelik testi ile tespit edilebilecek kadar yüksek olmayabilir. (Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri)

Hamilelikte Doğum Sağlık Sigortası Avantajları

Doğum sağlık sigorta ile hamilelik sağlık harcamalarınızı avantajlı fiyatlarla karşılayabilirsiniz. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki tüm testler ve tetkikler sağlık sigortası teminatları içerisindedir.

 • Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri, doğumda gerekli hallerde 2 geceye kadar hastanede yatışı, normal ve sezaryen doğum ile standart anestezi giderleri sağlık sigortasının teminatları içinde yer alır.
 • Bebeğin doğumdan sonra ilk muayenesi, standart kontrolleri SGK tarafından karşılanır ve özel hastanelerde bu hizmetler için ek ücret ödemezsiniz. Gerekli olması halinde yeni doğan yoğun bakım giderlerinin tamamı %100 SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanmaktadır.
 • Bu sağlık sigortası ile birlikte elde ettiğiniz muayene haklarınızı anlaşmalı özel hastanelerin diğer SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı bölümlerinde de kullanabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigorta’larında;

Poliçe tutarınızın ortalama %20’si devlet tarafından karşılanır. Anne adayının gebe takibi ve doğum sağlık giderleri sağlık sigortası ile  karşılanırken, sizler de devlet desteği ile vergi avantajından faydalanmış olursunuz. Detaylı Bilgi için Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Bebek Rahme Yerleşirken Belirtileri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by