Doç. Dr. Yetkin Karasu

Doç. Dr. Yetkin Karasu VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde. TSS ile siz de 15 TL muayene ücreti ödeyin. 0(850) 346 1130

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yetkin Karasu Kimdir?

Ankara doğumlu Doç. Dr. Yetkin Karasu tıp eğitimini 2005 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Ardından Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları, jinekolojik cerrahi, gebelik ve doğum üzerine beş sene eğitim gördü. Mecburi hizmetini Kars Devlet Hastanesi’nde yapan Doç. Dr. Yetkin Karasu ardından bir süre Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde çalıştı. Doç. Dr. Yetkin Karasu 2014 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde IVF ünitesinde infertilite (kısırlık) ve IVF (tüp bebek) üzerine kapsamlı bir eğitim aldı. Eğitimin ardından Doç. Dr. Yetkin Karasu bir süre kariyerine Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti. Burada çalıştığı dönem Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlayan Doç. Dr. Yetkin Karasu’nun eğitimi hala devam etmektedir. Doç. Dr. Yetkin Karasu şu an VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde çalışmaya devam etmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yetkin Karasu’nun katıldığı kurslar ve edindiği sertifikalar ;

  • Laparoskopi Sertifikası: Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2011)
  • Üremeye Yardımcı Teknikler Sertifikası (IVF): Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi IVF Merkezi (2014)
  • Minimally Invasive Gynaecological Surgeon Certificate: European Academy of Gynaecological Surgery. GESEA Level II (2017)
  • Advanced Laparoscopic Treatment of Deep Endometriosis. Sacred Heart Hospital Obstetrics and Gynecology, İtalya, 2017
  • Endoscopy in Reproductive Medicine, ESHRE High Breed Center/ID trust Medical, Belçika, 2016
  • Laparoskopik Sütür Teknikleri Kursu Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, 2014, İstanbul
  • Temel Epidemiyoloji ve Biyoistatistik Kursu, Etlik Zübeyde Hanım Kadın hastalıkları ve Doğum EAH, 2011, Ankara

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yetkin Karasu ile Laparoskopi Cerrahisi

Laparoskopi, kadın doğum doktorunun deride büyük kesiler yapmak zorunda kalmadan karın ve pelvisin içine erişmesine izin veren bir cerrahi prosedür türüdür. Kadın doğum doktoru laparoskop adı verilen bir alet kullandığı için laparoskopi sırasında büyük kesilerden kaçınılabilir. Bu, bir ışık kaynağına ve karın veya pelvisin iç kısmının görüntülerini bir televizyon ekranına ileten bir kameraya sahip küçük bir tüptür. Bu tekniğin geleneksel açık cerrahiye göre avantajları ;daha kısa hastanede kalış süresi ve daha hızlı iyileşme süresi, operasyondan sonra daha az ağrı ve kanama azalması ve daha hafif yara izidir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yetkin Karasu birçok sigortalımızın oldukça memnun kaldıkları ve olumlu geri dönüşler verdiği doktorlardan birisidir. Ankara’da en çok tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarından olan Doç. Dr. Yetkin Karasu ile gebelik sürecinizi geçirmek istiyorsanız ve kendinize en uygun sigorta paketini öğrenmek istiyorsanız 0(850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle görüşebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmanız durumunda VM Medical Park Ankara Hastanesi’nin kadın hastalıkları ve doğum bölümünde SGK ile anlaşması olan istediğiniz bir doktor ile gebelik sürecinizi geçirebilirsiniz. Gebeliğiniz boyunca yaptırmanız gereken muayenelerde yalnızca 15 TL SGK katılım payı ödemeniz yeterli olur.

Gebelik Başlamadan Doğum Sağlık Sigortası Yaptırılabilir Mi?

Doğum Sağlık Sigortası genelde gebelik başladıktan sonra yapılan bir sigorta sanılmaktadır lakin gebeliğinizin başlamasından hemen önce doğum teminatının dahil olduğu sağlık sigortalarından yararlanabilirsiniz. Bunu yapmak için Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza ek olarak doğum teminatı ekletmeniz ve gebeliğinizi planladığınız tarihten önce poliçe alabilir bunu da istediğiniz hastanenin istediğiniz bölümünde kullanabilirsiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki gebelik başlamadan önce yapılan sağlık sigortaları diğerlerine nazaran daha geniş kapsamlı sigortaların arasında yer almaktadır.

Henüz gebelik süreci başlamamış fakat gebelik planlayan bir anne adayıysanız 12 ay, 6 ay, 3 ay ve 2 ay bekleme süreli doğum sağlık sigorta paketlerimizi incelemenizi şiddetle öneririz. Bu şekilde hamileliğiniz boyunca rutin bir şekilde yaptırmanız gereken muayeneler ve bu muayenelerin sonunda olmanız gereken testler, tahliller ve tetkikler sigorta kapsamındadır ve sağlık harcamalarınız bu şeklide karşılanır. Sadece ayakta muayeneleriniz değil aynı zamanda yatışınızın gerektiği durumlarda, ameliyat olmanız gereken durumlarda ve tabii ki de doğum eyleminiz sigorta kapsamındadır.

Bunlara ek olarak doğum sağlık sigortaları devlet desteklidir. Kendinizin ya da eşinizin sigortasının üzerinden bu bahsedilen vergi avantajından yararlanma hakkınız doğar. Bu devlet sayesinde ödemeniz gereken poliçe tutarının yaklaşık %20’lik bir kısmı devlet desteği ile geri ödenir. Bu destekten yararlanmak içinse yapmanız gereken şey poliçenizi iş yerinizin muhasebe birimine vermektir.

Soru Sor
Whatsapp
Doç. Dr. Yetkin Karasu Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by