Hamilelik Belirtileri İlk Ay

Hamilelik Belirtileri İlk Ay oldukça belirgindir. Doğum Sağlık Sigortasına hamilelik başladıktan sonra sahip olabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin, 0(850) 346 1130

Hamilelik Belirtileri İlk Ay

Hamilelik Belirtileri İlk Ay – Vücudunuzdaki bazı değişiklikleri fark etmiş ve “Ben… hamile olabilir miyim?” diye merak etmeye başlamış olabilirsiniz. Veya adetinizin gecikmesi dışında herhangi bir hamilelik belirtisi görmemiş olabilirsiniz. Şüpheleriniz varsa, muhtemelen evde hamilelik testi yapmak isteyeceksiniz. Sonuç olumluysa, tebrikler! Erken hamilelik belirtileri, bir aylık hamileyken bebeğinizin nasıl geliştiği ve bu ay sizi başka neler beklediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Hamilelik, son adetinizin ilk gününden itibaren tarihlendirilir.

Hamile Kalmadan Önce Sağlık Sigortası Sahibi Olun

Henüz hamile değilseniz ve hamilelik planlıyorsanız bekleme süreli sağlık sigortaları tam size göre.. Doğum yapmak isteyeceğiniz tarihe göre planlanabilen sağlık sigortası süreci ile, siz de devlet destekli, muayenelerde yalnızca 15 TL katılım payı ödeyerek sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz.

Anlaşmalı özel hastanelerde, muayenelerinizde, test ve tetkiklerinizde sağlık sigortanızdan faydalanırken, yatarak tedavi teminatı ile olası hastane yatış giderleriniz de sağlık sigortası ile karşılanır.

Uzman sağlık ekibimizen Doğum Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi alamk için hemen bizi arayın. 0850 346 1130 

Yaygın Hamilelik Belirtileri İlk Ay

Bir aylık hamileyken, pek çok semptom da yaşayabilirsiniz,herhangi bir semptom da yaşamayabilirsiniz. Bununla birlikte, bir aylık hamileliğin erken belirtilerinden bazıları şunları içerebilir:

Geciken Adet Dönemi: Düzenli bir adet döngüsünüz varsa, bu belki de hamileliğin en açıklayıcı işaretidir. İlk önce adetiniz geciktiğinde ve daha sonra hiç gelmediğinde hamile olabileceğinizden şüphelenebilirsiniz.

Ruh Hali Değişimi: Hamile kaldığınızda hormon seviyeleriniz çarpıcı biçimde yükselmeye başlar ve bu bazen sizin normalden daha duygusal hissetmenize neden olabilir. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, endişeli ve bunalmış olmaktan heyecanlı ve kendinden geçmiş hissetmeye kadar çeşitli ruh hallerini deneyimlemek de yaygındır.

Şişkinlik: Hamilelik hormonlarının dalgalanması, normal bir PMS semptomu ile karıştırabileceğiniz şişkinliğe yol açabilir. Daha fazla lif yemek ve düzenli egzersiz yapmak şişkinliği gidermeye yardımcı olabilir.

Kramplar: Bazı anne adayları hamileliğin ilk günlerinde ve haftalarında hafif rahim krampları yaşarlar. Bu hisler bazen adet krampları gibi hissedebilir, bu nedenle adet görmek üzere olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kramplar ağrılıysa veya sizi rahatsız ediyorsa, kadın doğum uzmanınızdan uygun ağrı kesici seçenekleri önermesini isteyin.

Lekelenme: İç çamaşırınızda bazı kan lekeleri fark ederseniz, bunun nedeni yerleşme kanaması olabilir. Bu hafif lekelenme, hamileliğin erken döneminde döllenmiş yumurtanın rahim zarına yerleştiği zaman meydana gelebilir.

Sık İdrara Çıkma: Hamile kaldığınızda, vücudunuzdaki kan miktarı artmaya başlar. Bu, böbreklerinizin fazladan sıvıyı işlemek için fazla mesai yapması gerektiği anlamına gelir, bu da daha sonra mesanenize gelir. Hamaileliğin bazı erken belirtileri zamanla hafiflese de bu onlardan biri olmayabilir. Sıvı alımınızı kesmeyin – susuz kalmamak önemlidir – ancak evinizden ayrılmadan önce veya herhangi bir süre tuvaletten uzak kalabileceğiniz herhangi bir zamanda, örneğin bir toplantıdan önce veya bir toplantıdan önce işemeyi deneyin. araba gezisi.

Ağrılı veya Hassas Göğüsler: Göğüsleriniz şu anda hassas veya hatta ağrılı olabilir, ancak vücudunuz meydana gelen hormonal değişikliklere alıştıkça bu semptom birkaç hafta içinde azalabilir.

Tükenmişlik: Her zamankinden biraz daha yorgun hissetmek nadir değildir ve progesteron hormonu suçlanabilir. Olabildiğince sakin olun ve birçok anne adayının ikinci üç aylık döneme girdiklerinde bir enerji patlaması yaşadığını bilin.

Mide bulantısı: Korkunç sabah bulantısı (kusmalı veya kusmasız mide bulantısı) genellikle hamileliğin ilk ayından sonra ortaya çıkmaz, ancak bazı anne adayları bunu biraz daha erken alabilir ve bazı şanslı kadınlar erken doğumla ilgili herhangi bir bulantı yaşamayabilir.

İştahsızlık: Yeni hamileyken, bazı kokuların ve tatların eskisi kadar çekici olmadığını fark edebilirsiniz. Bazı yiyecekler ve kokularla karşılaştığınızda mide bulantısı hissetmek bazen sabah bulantısı ile birleşebilir.

Bebeğiniz Doğduktan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinize doğumdan kısa bir süre sonra sağlık sigortası yaptırabilir, bebeklik rutin kontrolleri ile birlikte gelişebilecek sağlık harcamaları için çocuk sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. Aynı sigorta şirketinde 4 yıl sağlık sigortası yaptırdığınızda ömür boyu yenileme garantisi (ÖBYG) sahibi olursunuz. Bebeğinizin doğumundan hemen sonra sağlık sigortası yaptırmanın en büyük avantajı,ömür boyu yenileme garantisidir.

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelik Belirtileri İlk Ay Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by