MFK Yöntemi Nedir?

MFK Yöntemi Nedir? Hamile kalmak istiyorsanız ve bunu ekonomik bir şekilde yapmak istiyorsanız.. Doğum Sağlık Sigortası tam size göre. Bilgi için Bizi Arayın.

MFK Yöntemi Nedir?

MFK yöntemi yumurtlama testlerine ve de uygulamalarına ihtiyaç duyulmadan basit bir yöntemle hamile kalmak için en uygun zamanı öğrenmenin bir tekniği olarak ifade edilmektedir. Yumurtlama testleri ve de uygulamaları anne adaylarını strese sokmaktadır. Hamile kalmak için en uygun zaman ortalama 28 günlük bir adet döngüsü olan anne adayı için adetin ilk gününden itibaren 14. gündür. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama testine gerek yoktur. (MFK Yöntemi Nedir?)

MFK Yönteminde İzlenecek Adımlar

Anne adayı olarak adet düzensizliğiniz yoksa ve eşinizin sprem üretimi normalse MFK yöntemi uygulanabilmektedir. Bir yıl veya daha uzun süredir sık ve korunmasız cinsel ilişkiye girmelerine rağmen çocuk sahibi olamaya çiftler için kısırlık tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. MFK yöntemi kısırlık tedavisinden farklı bir yöntemdir. (MFK Yöntemi Nedir?)
Erkek kısırlığına; düşük sperm üretimi, anormal sperm fonksiyonu veya spermin verilmesini engelleyen tıkanıklıklar neden olabilir. Hastalıklar, yaralanmalar, kronik sağlık sorunları, yaşam tarzı seçimleri ve diğer faktörler erkek kısırlığına katkıda bulunabilir.
Kadın kısırlığına; polipler,miyomlar gibi rahim ile ilgili sorunlar, fallop tüpü ile ilgili sorunlar, hormonal dengesizlikler, geçmişteki bir yeme bozukluğu, madde kullanımı, tiroid rahatsızlıkları, şiddetli stres ve hipofiz tümörleri gibi yumurtlamayı etkileyebilecek faktörler neden olabilmektedir. (MFK Yöntemi Nedir?)
Çocuk sahibi olamamak stresli ve sinir bozucu olabilir, ancak bir dizi tedavi mevcuttur. MFK Yönteminde; ilk basamak Dr. Mehmet Fatih Karslı’ya hamile kalma sürecinizde yaşadıklarınızı mektup yazarak anlatmaktır. Adet döngüsü 35 gün ve altinda olan kişilerin uygulayabileceği bu yöntemde, eşiniz ile ilk cinsel birliktelik günü adetin 7. günü ise 3-2-3-2 gün aralıklarla ilişki, 8. günü ise 3-4-3 gün aralıkla iliski, polikistik over varsa 21.gun mutlaka ilişki önerilmektedir. MFK yönteminde kadın doğum doktorunun tavsiye ettiği bir arı sütü karışımı bulunmaktadır ve bu karışımı karı-koca her gün 2 tatlı kaşığı tüketmelidir. Her gün 5 damla kadar D vitamini, her gün 1 tabak yesil yapraklı sebze tüketilmeli ve egzersiz yapılarak yine günde en az 5000 adım yürünmelidir. Günlük Omega 3 alımı önemlidir ve gülümsemek, pozitif düşünce gereklidir.

Alternatif hamile kalma yöntemi olarak doktorunun tavsiye ettiği uygulama için web’ de araştırma yapabilirsiniz.

Bebek Sahibi Olmak için Ne Zaman Doktora Görünmeliyim?

Aktif olarak hamile kalmaya çalıştığınızda , özellikle 35 yaşın üzerindeyseniz, değerlendirmeyi geciktirmeyin. Adetleriniz düzenliyse 12 ay sonra veya 35 yaşın üzerindeyseniz altı ay sonra yardım isteyin. düzenli değil, hemen yardım isteyin. Tedaviye başladıktan sonra, bir sonraki adıma geçmeden önce değerlendirmenin en fazla iki ay içinde tamamlanmasını ve tedavi döngülerinin üç ila altı ay arasında olmasını bekleyin. (MFK Yöntemi Nedir?)

Hamile kalmayı planladığınızda, sağlık sigortası yaptırabilir ve hamilelikte sağlık harcamalarınızı ekonomik rakamlara mal edebilirsiniz. Şirketlerin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde sağlık sigortası kullanabilir, gerekli test ve tahliller için ek- fark ücret ödemezsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olduğunuzda muayenelerde hastaneye sadece 15 TL SGK katılım payı ödemesi yaparsınız. Bekleme süresi olan doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortaları için anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla şirketten size en avantajlı sağlık sigortasına sahip olmak için hemen uzman sağlık ekibimizden Teklif Alın.

Hamilelik Öncesi Doğum Paketleri oldukça kapsamlıdır. Bu sağlık sigortası ile;

  • 15 TL SGK katılımı ödeyerek muayene olursunuz.
  • Hamilikte yapılan rutin test ve tetkikler sigorta ile karşılanır.
  • Normal doğum ve sezaryen doğum sağlık sigorta ile karşılanır.
  • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası dahilindedir.
  • Muayene haklarınızı, seçtiğiniz hastanenin diğer SGK ile anlaşmalı bölümlerinde kullanabilirsiniz.
  • Vade farksız taksit ile ödeme yapabilirsiniz. (MFK Yöntemi Nedir?)
  • Ortalama %20 devlet destekli bu sağlık sigortasından siz de faydalanabilirsiniz.

Sadece Doğum Paketi

Hamile kalmadan önce ya da hamilelik başladıktan sonra doğum paketi yaptırmadıysanız geç kaldığınızı düşünerek üzülmenize gerek yok. Sadece doğumu ve doğumla ilgili sağlık harcamalarınızı karşılayan Sadece Doğum Paketi yaptırabilirsiniz. Doğumunuza saatler kala bile yaptırabileceğiniz bu sağlık sigortası oldukça kapsamlı bir pakettir. Sadece Doğum Sağlık Sigortası ile doğum eyleminiz ve anestezi giderleri poliçeniz tarafından karşılanır. (MFK Yöntemi Nedir?)

Aynı hastane ağı içinde bulunan hastanelerden seçim yapabilir ve doğumunuzu burada istediğiniz hekimle gerçekleştirebilirsiniz. Doğumda iki geceye kadar hastane yatışınız sağlık sigortası tarafından karşılanır. Oda, refakatçi gideri sağlık sigortası ile karşılanırken, bebeğinizin ilk muayenesi de SGK kapsamına girdiği için ek ücret ödemezsiniz. (MFK Yöntemi Nedir?)

Tüm sağlık sigortalarında geçerli olan vergi avantajı ile, ödediğiniz poliçe tutarının gelirinize oranla %15 ila %40’ını geri ödeme olarak alabilirsiniz. Detaylı bilgi için sağlık ekibimizden hemen destek alın. 0(850) 346 1130