Op. Dr. Serap Durmuşoğlu

Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi'nde. Normal ve Sezaryen doğum için Doğum Sağlık Sigortası sahibi olun. 0(850) 346 1130

Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde. Normal ve Sezaryen doğum için Doğum Sağlık Sigortası sahibi olun. 0(850) 346 1130

Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU Kimdir?

Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU, 2011 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2017 senesinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ihtisasını tamamlayarak Kadın Doğum Uzmanı olmuştur.2017-2021 yılları arasında sırasıyla Yüksekova Devlet Hastanesi ve Özel Muş Şifa Hastanesi’nde görev yapan kadın doğum uzmanı Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU, şu anda VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki İlgi alanları,

  • Gebelik takibi
  • Normal doğum
  • İnfertilite
  • Jinekolojik hastalıklar
  • Laparoskopik operasyonlar
  • Aşılama
  • Genital estetik olan Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU, hastanenin genç, dinamik ve güler yüzlü kadın doğum doktorlarındandır.

Op. Dr. Serap DURMUŞOĞLU ve Normal Doğum

Kadınlar arasında “normal” doğumu neyin tanımladığı konusunda her zaman bir belirsizlik olmuştur. Normal ve doğal gibi kelimeler sıklıkla birbirinin yerine kullanılır ve ‘normal’ doğum olarak kabul edilebilecek çok çeşitli durumlar ve deneyimler vardır. En geniş tanımıyla normal doğum, genellikle 37 ila 42. gebelik haftaları arasında kendiliğinden başlayan bir doğumu içerir. Normal doğum ayrıca doğumdan sonra ten tene sarılmayı ve doğumdan sonraki ilk saat içinde emzirmeyi içerir.

Doğum sürecine müdahale etmek için geçerli bir tıbbi neden olmadıkça, düşük riskli gebeliği olan tüm kadınların normal doğum yapmaları teşvik edilir. Seçmeli sezaryen tavsiye edilmez.

Doğal doğumda annenin ve bebeğin iyi olduğundan emin olmak için bir kadın doğum uzmanının huzurunda, miadında vajina yoluyla baş başa doğar. Doğum ve doğum boyunca hiçbir tıbbi müdahale yapılmaz.

Normal doğumda bebek termde vajina yoluyla baş aşağı doğar. Bir sağlık uzmanı, bebeğin ve annenin refahını sağlar ve doğumu desteklemek veya yardımcı olmak için bazı tıbbi müdahaleler yapılabilir. Müdahale örnekleri arasında membranların yırtılması, ilaçla doğumun ilerlemesine yardımcı olma (örneğin oksitosin) ve ağrının giderilmesi için ilaç veya epidural kullanılması sayılabilir.

Doğum sağlık sigortası ile Normal & Sezaryen doğumunuz sağlık sigortası ile %100 karşılanır. Epidural / spinal anestezi için ek ücret ödemezsiniz. Normal & Sezaryen doğumda doktorunuzun ön görüsü ile 2 geceye kadar hastane yatışınız sağlık sigortası ile karşılanır.

Normal Ve Sezaryen için Doğum Sağlık Sigortası

Doğum Sağlık Sigortası hamileyken faydalanabileceğiniz bir sağlık sigortası ürünüdür. Hamileliğinizin ilk haftalarından itibaren satın alabileceğiniz gibi gebeliğin son haftalarında Sadece Doğum Paketi olarak da satın alabilirsiniz.

Doğum sağlık sigorta ile hamilelik masraflarınızı avantajlı fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Muayenelerde yalnızca 15 ödersiniz. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki tüm testler ve tetkikler sağlık sigortası teminatları içerisindedir.

Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri, doğumda gerekli hallerde 2 geceye kadar hastanede  yatışınız, normal & sezaryen doğum ve standart anestezi giderleri sağlık sigortasının teminatları içerisindedir.

Bebeğinizin doğumdan sonra kattaki ilk muayenesi, standart kontrolleri SGK tarafından karşılanır ve özel hastanelerde bu hizmetler için ek ücret ödemezsi yapmazsınız. Yeni doğan yoğun bakım giderlerinin tamamı %100 SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır.

Bu paketle birlikte elde ettiğiniz muayene haklarınızı VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nin diğer SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) bölümlerinde de kullanabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigorta’larında vade farklı olmadan taksitle ödeme kolaylığı vardır.

Poliçe tutarınızın %20 lik kısmı devlet tarafından karşılanır. Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız sağlık sigortası ile karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.

Sadece Doğum Paketi

Gebeliğiniz başlangıcında doğum paketi yaptırmadıysanız geç kaldığınızı düşünerek üzülmenize gerek yok. Sadece doğumunuzu ve doğumunuzla ilgili masrafları karşılayan Sadece Doğum Paketi tam size göre. Doğumunuza saatler kala bile yaptırabileceğiniz bu sigorta paketi de oldukça kapsamlı bir pakettir. Bu sigorta paketi sayesinde doğum eyleminiz ve anestezi masraflarınız poliçeniz tarafından karşılanır.

Aynı hastane ağı içinde bulunan hastanelerden seçim yapabilir ve doğumunuzu burada istediğiniz hekimle gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz kadın doğum doktorunun uzmanlık unvanı ödemeniz gereken tutarın miktarını değiştirmez. Doğum sonrası gerektiği durumlarda iki geceye kadar hastane yatışınız sağlık sigortanız tarafından karşılanır. Bunun dışında sizinle birlikte kalacak olan refakatçinin masrafları ve anestezi masrafları sigortamız dahilindedir.

Bu sigorta ile bebeğinizin ilk muayenesi de SGK kapsamına girdiği için ek ücret ödemeksizin

Sadece doğum paketi alarak devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Tüm sağlık sigortalarında geçerli olan vergi avantajı ile, ödediğiniz pliçe tutarının gelirinize oranla %15 ile %40 lık kısmını geri ödeme olarak alabilirsiniz. Detaylı bilgi için sağlık ekibimizden hemen destek alın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Serap Durmuşoğlu Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by