Op. Dr. Sevgi Yıldırım Alta

Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA; VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi'nde. Rutin muayeneleriniz ve Doğumunuz Sağlık Sigortası ile %20  Devlet destekli.

Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA

Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA; 2008 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tip Fakültesinden mezun olarak başladığı meslek hayatına, 2011-2015 yılları arasında  Ankara Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniğinde devam etmiştir. Sağlık Bakanlığı Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı himayesinde sağlık personeline yönelik meslek içi eğitim modülleri eğiticisi olarak görev yapan Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA şuanda VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde kadın doğum uzmanı olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir ve hastanenin sevilen kadın doğum doktorlarındandır.

Mesleki ilgi alanları;

Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA ile Gebelik Takibi

Bebeğinizin varlığını öğrenmeniz ile hayatınıza yeni bir rutin gelir: düzenli doğum öncesi ziyaretler. Birçok annenin size söyleyebileceği gibi, bu ziyaretlerde bir heyecan havası vardır. Tahmini doğum tarihinizi öğrenecek ve bebeğinizin kalp atışlarını ilk kez duyacaksınız. Kadın doğum doktorunuz Op. Dr. Sevgi YILDIRIM ALTA sizin sağlığınızı ve bebeğinizin sağlığını izleyecek, beslenme ve aktivite yönergeleri sağlayacak, doğum ve doğum sırasında neler beklemeniz gerektiğini açıklayacak ve yeni bebeğinizin bakımı ve beslenmesi konusunda ipuçları sunacaktır.

Sağlıklı Bir Gebelik İçin.. Doğum Sağlık Sigortası

Sağlıklı bir hamilelik için kadın doğum uzmanınız  muhtemelen sizi aşağıdaki önerilen doğum öncesi ziyaret programında görmek isteyecektir:

4 ila 28. Haftalar: Ayda 1 doğum öncesi ziyaret

28 ila 36. Haftalar: 2 haftada bir 1 doğum öncesi ziyaret

36 ila 40. Haftalar: Her hafta 1 doğum öncesi ziyaret

İkizlere hamileyseniz, doktorunuz daha sık doğum öncesi ziyaretler önerecektir. Ayrıca, her bebeğin büyümesini ve amniyotik sıvı miktarını kontrol etmek için ultrason gibi ziyaretler arasında ekstra testlere ihtiyacınız olabilir. Doktorunuzun önerdiği programa bağlı kaldığınızdan emin olun – hayat telaşlı olsa bile. Doğum öncesi bakım hem sizin sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Aslında, bir anne doğum öncesi bakım almadığında, bebeğinin düşük doğum ağırlığına sahip olma olasılığı üç kat daha fazladır. Kadın doğum doktorunuz sizi düzenli olarak kontrol ettiğinde, sorunları erken tespit edip tedavi edebilir, böylece mümkün olan en sağlıklı hamileliği yaşayabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigortası ile

Rutin gebelik muayenelerinizde yalnızca 15 TL katılım payı ödersiniz. ileri gebelik haftalarında muayene hakkım yetmez diye düşünmeyin! Ayrıca her muayenenin 10 gün kontrol süreci vardır. Doğumunuzun ilerleyen haftalarında bir muayene hakkınızın kontrol süreci içinde bir muayene daha olabilirsiniz. gebelik rutin test ve tetkikleri Doğum Sağlık Sigortası teminatları içindedir. SGK kapsamındaki tüm test ve tetkiklerinizi özel hastanelerde ek ücret ödemeden yaptırırsınız. Normal & sezaryen doğum ve anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası ile %100 karşılanır. Doktorunuzun gerekli gördüğü durumlarda 2 geceye kadar hastane yatışınız mümkündür.

Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, standart kontrolleri SGK tarafından karşılanır ve özel hastanelerde bu hizmetler için ek ücret ödemezsiniz. Gerekli olması halinde yeni doğan yoğun bakım giderlerinin tamamı %100 SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır.

Bu paketle birlikte elde ettiğiniz muayene haklarınızı VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesi’nde diğer SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) bölümlerde kullanabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigorta’larında vade farklı olmadan taksitle ödeme kolaylığı vardır.

Poliçe tutarınızın %20 lik kısmı devlet tarafından karşılanır. Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız sigortamızca karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.

Hamilelik Öncesi Doğum Sağlık Sigortasını Almak Mümkün Mü?

Doğum sağlık sigortası sadece hamilelik başladıktan sonra faydalanılan bir sağlık ürünü gibi algılansa da hamilelik öncesinde de bir sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz. Doğum teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gebeliği planladığınız tarih öncesi poliçenizi alın ve dilediğiniz bölümde kullanmaya başlayın. Hamile kalmadan önce doğum paketi yaptırmak, sizin daha geniş sağlık sigortası teminatları almanıza olanak sağlar.

Hamilelik planlıyorsanız 12ay,6ay,3ay,2ay bekleme süreli sağlık sigortalarımızı incelemelisiniz. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih yapabilir ve süre içerisinde hastane değişikliği yapabilirsiniz.

Siz yada eşiniz üzerinden vergi avantajından faydalanabilir ve ödediğiniz poliçe tutarının %20 lik kısmını devletten geri ödeme olarak alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmek.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Sevgi Yıldırım Alta Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by