Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ

Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ Medicana International Ankara Hastanesi'nde gebe takibi yapmaktadır. Uygun fiyatlarla Doğum Sağlık Sigortaları için bizi arayın.

Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ Hakkında

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ, 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde kadın doğum uzmanlığını almıştır. Özel Tıp Merkezi Dikmen, Başkent Üniversitesi Konya Eğitim ve Araştırma Merkezi, Koru Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ, uzmanlık tezini 2005 yılında Polikistik Over Sendromunda Metilentetrahidrofolat Redüktaz Polimorfizmi ve Oral Kontraseptif Kullanımının Plasma Homosistein, Folat ve Plasminojen Aktivatör İnhibitör-1 Seviyelerine Etkisi üzerine vermiştir.

Medicana International Ankara Hastanesi’nde şu anda, aktif olarak mesleği ile ilgili çalışmalarda bulunan Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ, güleryüzlü ve sıcak yaklaşımı ile kadın hastalarının memnuniyetini kazanmıştır.

Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ ve Polikistik Over Sendromu (PCOS)

Polikistik over sendromu, seyrek, düzensiz veya uzun menstrüel dönemleri ve sıklıkla aşırı erkeklik hormonu (androjen) seviyelerini içeren bir bozukluktur. Yumurtalıklar, folikül adı verilen çok sayıda küçük sıvı koleksiyonu geliştirir ve düzenli olarak yumurta bırakamayabilir.

Polikistik over sendromu (PCOS), üreme çağındaki kadınlarda yaygın olarak görülen hormonal bir bozukluktur. PCOS ‘ lu kadınlarda seyrek veya uzamış adet dönemleri veya aşırı erkeklik hormonu (androjen) seviyeleri olabilir. Yumurtalıklar çok sayıda küçük sıvı birikimi (folikül) geliştirebilir ve düzenli olarak yumurta bırakamayabilir. PCOS’ un kesin nedeni bilinmemektedir. Kilo kaybı ile birlikte erken teşhis ve tedavi, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi uzun vadeli komplikasyon riskini azaltabilir.

PCOS’ un belirti ve semptomları genellikle ergenlik dönemindeki ilk adet dönemi civarında gelişir. Bazen PCOS, örneğin önemli kilo alımına yanıt olarak daha sonra gelişir.

Seyrek, düzensiz veya uzun süreli adet döngüleri, PCOS’ un en yaygın belirtisidir. Örneğin, yılda dokuzdan az, adetler arasında 35 günden fazla ve anormal derecede ağır dönemleriniz olabilir. Yüksek erkek hormon seviyeleri, aşırı yüz ve vücut kılları (hirsutizm) ve bazen şiddetli akne ve erkek tipi kellik gibi fiziksel belirtilere neden olabilir. Yumurtalıklarınız büyümüş olabilir ve yumurtaları çevreleyen foliküller içerebilir. Sonuç olarak, yumurtalıklar düzenli olarak çalışmayabilir. En kısa sürede, bir kadın doğum doktorundan randevu almalısınız.

Ne Zaman Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ ‘ye (Kadın Doğum Doktoruna)  Görünmeliyim?

Adet dönemleriniz hakkında endişeleriniz varsa, kısırlık yaşıyorsanız veya kötüleşen hirsutizm (tüylenme artışı), akne ve erkek tipi kellik gibi aşırı androjen belirtileriniz varsa mutlaka Kadın Doğum Uzmanına görünün.

Sağlık Sigortası ile Kadın Doğum Bölümü Muayenesi

Kadın doğum doktorları bir kadının hamilelik, cinsiyet, üreme sağlığı, kısırlık ve diğer birçok konu hakkındaki sorularına cevap verebilirler. Öneriler yaşa ve zamana göre değişiklik gösterse de, kadınlar yılda en az bir kez Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına görünmelidirler.

Jinekoloji ;özellikle üreme sistemini etkileyen kadınlara ve kız çocuklarına özgü işlevler ve hastalıklarla ilgilenen fizyoloji ve tıp dalıdır.

Obstetrik; Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalının hamilelik ile ilgilenen bölümüdür. Hamleliğin başlangıcından sonlanmasına kadar olan süreci, doğum evresini ve lohusalık dönemini takip eden bilim dalıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile, anlaşmalı hastanelerde istediğiniz SGK anlaşmalı kadın doğum doktoru ile olası hastalıklarınız, gebelik planlamanız, gebelik takibiniz için bütçenizden yüksek meblağlar ayırmanıza gerek yok. Taksitle ödeme kolaylığı ile size uygun sağlık sigortası bilgisi için;  Hemen uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin. ( Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ)

Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ’de Takip İçin Hamileyken Yapılan Doğum Sağlık Sigortası

 • Muayenelerinizi yalnızca 15 TL SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) katılımı ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Her muayenenin kendisini takip eden 10 gün içerisinde kontrol süreci hakkı bulunur.
 • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki gebelikle ilgili test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanmaktadır.
 • Sezaryen / normal doğum sigortamız kapsamında %100 karşılanmaktadır.
 • Süre içerisinde dilerseniz doktor ve hastane değişikliği yapabilirsiniz.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderlerinizi, doğum sağlık sigortası kapsamındadır.
 • Bu paketle birlikte gelen muayene haklarınızı anlaşmalı hastanelerin diğer SGK’ lı bölümlerinde kullanabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi 9 taksite kadar kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Hamilelik Öncesi Yapılan Sağlık Sigortası

Hamilelik süreci henüz başlamamış ve bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına önerilen sigorta paketlerimizden biridir. Bekleme süresi olmadan yararlanabileceğiniz bir sigorta olan Hamilelik Öncesi Doğum Paketleri oldukça kapsamlıdır. Bu sigortası ile;

 • 15 TL SGK katılımı ödeyerek, istediğiniz zaman muayene olursunuz.
 • Gebelik süresince yapılan rutin test ve tetkikler sigorta ile karşılanır.
 • Normal doğum & sezaryen doğum sağlık sigorta ile karşılanır.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası dahilindedir.
 • Muayene haklarınızı, seçtiğiniz hastanenin diğer SGK’lı bölümlerinde kullanabilirsiniz.
 • Vade farksız taksit ile ödeme yapabilirsiniz.
 • %20 devlet destekli bu sağlık sigortasından siz de faydalanabilirsiniz.

Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ, Medicana Ankara Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Bilgi ve randevu için sağlık ekibimize ulaşın. Doğum Paketleri ile sadece 15TL’ye muayene olun. Fark ödemeden Doğum yapın.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Faika Ceylan ÇİFTÇİ Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by