Op. Dr. İrade Musagil

Op. Dr. İrade MUSAGİL; Lokman Hekim Hastanesi'nde. Doğum Paketi ile muayenelerde sadece 15 TL ödemek için hemen bizi arayın. 0(850) 346 1130

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrade MUSAGİL Kimdir?

22 Ocak 1983 doğumlu Op. Dr. İrade MUSAGİL; Kırgız Devlet Tıp Akademisi’ni başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrade MUSAGİL, Gazi Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. İleri derecede Rusça ve İngilizce bilen Op. Dr. İrade MUSAGİL, yabancı hastalara bakabilmektedir. Op. Dr. İrade MUSAGİL, Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde çalıştıktan sonra Lokman Hekim Hastanesi’ne geçmiştir.

Kendisi halen bu kurumda hastalarına bakmaktadır ve kariyerine devam etmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrade MUSAGİL’in katılım gösterdiği birçok kongre, kurs ve seminer bulunmaktadır, ayrı zamanda imzasının olduğu birçok ulusal ve uluslararası bildiri vardır.

Op. Dr. İrade Musagil’in Mesleki İlgi Alanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrade Musagil’in mesleki ilgi alanları aşağıdaki gibidir;

 • Klinik Endokrinoloji ve İnfertilite (Kısırlık, menopoz, osteoporoz, adet düzensizliği)
 • Tekrarlayan Gebelik kayıpları
 • Gebelik Takibi ve Doğum
 • Laporoskopik ve Histereskopik cerrahi
 • Üriner inkontinans cerrahisi (Rahim sarkması, idrar kaçırma)
 • Bening jinekolojik cerrahi (Myom ve yumurtalık kistleri)
 • Aile planlaması

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrade MUSAGİL’in üyesi olduğu mesleki dernek ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir;

 • Ankara Tabip Odası
 • Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD)

Op. Dr. İrade MUSAGİL il Gebelik Takibi ve Doğum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir kadının hamile olduğunu öğrendikten sonra belki de en çok titizlendiği konu, kadın doğum uzmanı-jinekolog seçmektir. İhtiyaçlarınıza uygun uzmanlığa sahip bir doktor bulmanız gerekir. Bir kadın doğum uzmanı seçerken, doktorun bulunduğunuz yere semte olan uzaklığı, doktorun ilgi alanları, empati yeteneği gibi kriterler seçiminizi etkiler.

Kadın doğum doktoru seçiminizden sonra her şey daha kolaydır. 9 aylık süreçte aylık rutin kontrollerde bir araya geleceğiniz kadın hastalıkları ve doğum uzmanınız ile bebeğinizin gelişimini takip eder, sağlıklı bir gebelik için doktorunuzun yönlendirmeleri ile hareket edersiniz.

Hamilelik süreciniz başladıktan sonra bir doğum paketi sahibi olabilir ve doğum sağlık sigortası avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Doğum Paketi ile;

 • Hamilelik masraflarınızı avantajlı fiyatlarla karşılayabilirsiniz. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki tüm testler ve tetkikler sağlık sigortası teminatları içerisindedir.
 • Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri, doğumda gerekli hallerde 2 geceye kadar hastane yatışı ile normal & sezaryen doğum ve standart anestezi giderleri sağlık sigortasının teminatları içerisindedir.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, standart kontrolleri SGK tarafından karşılanır ve özel hastanelerde bu hizmetler için ek ücret ödemezsiniz. Gerekli olması halinde yeni doğan yoğun bakım giderlerinin tamamı %100 SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır.
 • Bu paketle birlikte elde ettiğiniz muayene haklarınızı anlaşmalı özel hastanelerin, SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşmalı diğer bölümlerinde kullanabilirsiniz.
 • Doğum Sağlık Sigortasını taksitle ödeyebilirsiniz.
 • Poliçe tutarınızın %20lik kısmı devlet tarafından karşılanır. Yani sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız sigortamızca karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.

Devlet Desteği / Vergi Avantajı Nedir?

Kamu veya özel sektör çalışanı, işvereni veya gelir vergisi mükellefi.. Geliri üzerinden vergi ödeyen herkes.. vergi avantajı ile devlet desteğinden yararlanabilir. Bu devlet desteğini alabilmek için kendiniz, eşiniz ve çocuğunuz için alabileceğiniz sigorta poliçelerini (doğum dahil) işyerinizin muhasebe birimine ibraz etmeniz gerekmektedir.

Doğum Sigortasını Hamilelik Öncesi Alarak Teminatlarınızı Artırabilirsiniz..

Doğum sağlık sigortası sadece hamilelik başladıktan sonra yararlanılabilen bir sağlık ürünü değildir.

Hamile kalmadan önce, içerisinde doğum teminatının olduğu bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Bu sayede doğumunuzu sağlık sigortanız ile anlaşmalı hastanelerden sizin için en uygununu seçerek  yapar, bebeğinizi de doğumdan sonra poliçenize ekletip ÖBYG (Ömür Boyu Yenileme Garantisi) sahibi yaparsınız. Doğum teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gebeliği planladığınız tarih öncesi poliçenizi alırsınız ve dilediğiniz bölümde kullanmaya başlarsınız.

Hamilelik süreci başlamadan önce sağlık sigortası yaptırmak size, daha geniş sağlık sigortası teminatları sağlar.

Hamilelik planlıyorsanız 12ay,6ay,3ay,2ay bekleme süreli sağlık sigortalarımızı inceleyin. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih ve süre içerisinde hastane değişikliği yapabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. İrade Musagil Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by