Op. Dr. Mine Gültekin Çalık

Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK VM Medical Park Ankara (Keçiören) ’de. Gebelik takibinizde Doğum Sağlık Sigortası ile %20 devlet desteğinden siz de faydalanın.

Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK

Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK Tıp eğitimini 2006-2012 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp (İngilizce) Fakültesi’nde alarak ve “Şeref Öğrencisi” olarak mezun olmuştur. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2014 yılında asistan hekim olarak göreve başlamış ve 2019 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” ünvanını almıştır. Kadın doğum uzmanı Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK ; zzmanlığımı aldıktan sonra 5 ay gönüllü olarak Etlik Zübeyde Hanım E.A.H Perinatoloji (Riskli Gebelik) kliniğinde  görev yapmıştır. 2019 yılı Kasım ayından itibaren Özel Medisis Hastanesi’nde hizmet veren Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK, VM Medical Park Ankara (Keçiören) Hastanesinin sevilen kadın doğum uzmanlarından biridir.

Genç yaşı, dinamik hali ve güler yüzlü tavrı ile hastalarından tam alan Kadın doğum uzmanı Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK , gebelik, riskli gebelik ve doğum ağırlıklı hasta takibinde bulunmaktadır.

Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK ile Doğum Süreci

Doğum, bir veya daha fazla bebeğin vajinadan geçerek veya sezaryen ile rahimden çıkmasıyla gebeliğin sona ermesidir.2015 yılında dünya genelinde yaklaşık 135 milyon doğum gerçekleşti. Yaklaşık 15 milyonu 37. gebelik haftasından önce doğmuşken,%3 ila 12’si 42. haftadan sonra doğmuştur.

Doğumun en yaygın yolu vajinal doğumdur. Doğumun üç evresini içerir: birinci evrede serviksin kısalması ve açılması, ikinci evrede bebeğin inişi ve doğumu ve üçüncü evrede plasentanın doğumudur. İlk evre, yaklaşık yarım dakika süren ve her 10 ila 30 dakikada bir ortaya çıkan kramp tarzında karın veya sırt ağrısı ile başlar. Ağrı zamanla güçlenir ve birbirine yakınlaşır. İkinci aşama, bebek tamamen dışarı çıktığında sona erer. Üçüncü aşamada, plasentanın doğumu, göbek kordonunun gecikmeli klemplenmesi genellikle önerilir. 2014 itibariyle, tüm büyük sağlık kuruluşları, vajinal doğumdan hemen sonra veya anne sezaryen sonrası uyanık ve duyarlı olur olmaz, bebeğin annenin göğsüne, ten tene temas olarak adlandırılan, rutini geciktiren annenin göğsüne yerleştirilmesini tavsiye eder.

Doğum sürecinde kadın doğum doktorunuz ile iletişiminiz oldukça önemlidir. Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK ile bu süreci geçiren anne adayları kendisinden memnuniyetlerini iletiyorlar. Hamileliğiniz başladıktan sonra bir Doğum sağlık sigortası sahibi olabilir, SGK anlaşmalı Op. Dr. Mine GÜLTEKİN ÇALIK ile gebelik ve doğum sürecinizi siz de güvenle geçirebilirsiniz. Detaylar için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Doğum Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılmalı?

Doğum teminatlı sağlık sigortaları rutin gebelik kontrolleri, muayeneler, test ve tahliller ile normal & sezaryen doğumunuzu kapsamaktadır. Sigorta şirketlerine göre değişen bekleme süreleri 3 ile 12 ay arasında değişmektedir. Ancak 2017 yılından itibaren SİGORTA PARTNER AŞ. ve Demir Sağlık Grubu ortak işbirliği ile, hamilelik süreci başlayan anne adayları da artık Doğum Sağlık Sigortası sahibi olabiliyorlar. Herhangi bir bekleme süresi olmaksızın, hamile olduğunuzu öğrendiğiniz tarih sonrası sahip olabileceğiniz bu paket ile siz de sağlık sigortası avantajlarından yararlanın.

Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası

Birçok sağlık sigortası poliçesi için, hamilelikle ilgili herhangi bir masraf talep edemeyeceğiniz aylık bekleme süreleri vardır. Bu nedenle, hamilelik süreciniz başladıktan sonra özel kadın doğum bölümü kontrolleri istiyorsanız, hamile kalmadan önce sağlık sigortası yaptırmanız veya hamile kaldıktan sonra sahip olabileceğiniz doğum paketi satın alabilirsiniz. Sahip olduğunuz sağlık sigortanıza doğum teminatı ekletebildiğiniz gibi, hamilelik döneminizde yapılan sağlık sigortaları ile de avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Doğum sağlık sigortası olarak da bilinen doğum paketi ile;

  • Anlaşmalı özel hastaneler arasında tercihte bulunabilir, aynı network (hastane ağı) hastaneleri arasında değişik yapabilirsiniz.
  • Gebelik rutin test ve tetkiklerinizi sağlık sigortası karşılar.
  • Normal / sezaryen doğum, sigorta teminatları içindedir.
  • 2 geceye kadar hastane yatışınız ve refakatçi giderleri sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, topuk kanı gibi rutin kattaki işlemleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındadır ve ek ücret ödemezsiniz.
  • Tüm sağlık sigortalarında olduğu gibi Doğum Sağlık Sigortası ile ortalama %20 oranında devlet desteğinden faydalanır, vergi avantajı sağlarsınız.

İlk çocuğunuza hamile kalmanız ile birlikte, aile sigortası hakkında uzman sağlık ekibimizden bilgi almayı, 20 den fazla şirket için fiyat teklifi istemeyi unutmayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Mine Gültekin Çalık Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by