Döllenme Belirtileri Nelerdir?

Döllenme Belirtileri Nelerdir? Devlet Desteği ile doğum teminatlı sağlık sigortası yaptırın,%40'a varan ekonomi sağlayın. Detaylı bilgi için; Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Döllenme Belirtileri Nelerdir?

Yumurtlama ve yerleşme, gebe kalmaya çalışırken inanılmaz derecede önemli olan olaylardır. Yumurtlama ve yumurtanın döllenmesi olmadan implantasyon gerçekleşemez. Genellikle yumurtlama, yerleşme ve adet öncesi gerginliği belirtileri ve semptomları karışır. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

Yumurtlama Nedir?

Her adet döngüsünde, yumurtalıkta foliküller olgunlaşır. Yumurtlama, olgunlaşmış bir yumurta yumurtalıktan fallop tüpüne salındığında meydana gelir. Her döngüde her zaman bir yumurta olmaz ve bazen her yumurtalıktan iki tane olabilir. Döngülerin kabaca %91-98’i yumurtlamadır. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

Yumurta, folikülleri parçaladıktan sonra serbest kaldığında döllenmeye hazır hale gelir. Bu süreç, döngünün ortasında gerçekleşir. Adet döngünüzün uzunluğuna bağlı olarak, 12. gün kadar erken veya 21. güne kadar gelebilir. Lüteinizan Hormon (LH) seviyeleri, yumurtlamadan 12-24 saat önce yükselmeye başlar ve zirveye ulaşır, bu da folikülleri yırtıp yumurtayı serbest bırakmaya hazırlar. Yumurtlama öncesi, sırası ve sonrasında yaşayabileceğimiz farklı yumurtlama belirtileri vardır.

Yumurtlama Belirtileri

Yerleşme Nedir?

Yerleşme, yumurta döllendiğinde yumurta yolculuğunun sonudur. Hamileliğin başlangıcını işaret eder. Hamilelik sadece birkaç hafta sonra tespit edilse de, yerleşme her şeyin başlangıcıdır. Yumurtlamadan 8 ila 10 gün sonra gerçekleşir . Bununla birlikte, yumurtlamadan 6 gün kadar erken ve 12 gün sonra da olabilir. Bu süre zarfında döllenmiş yumurta rahimde asılı kalır. Progesteron, rahmin implantasyon için hazırlanmasına yardımcı olduğu için hayati bir rol oynar. Sonunda döllenmiş yumurtanın (blastosist) bir embriyoya dönüşmesi için uygun bir ortam sağlayacak olan glandüler ve yeni damar gelişimini uyararak açıkça yardımcı olur. Başarılı implantasyon hamileliğin başlangıcıdır ve farklı belirtiler yaşanabilir. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yerleşme Belirtileri

İmplantasyonun bazı belirti ve semptomları genellikle kanama veya kramp şeklindedir. Yerleşme kanaması genellikle hafif, pembemsi veya kahverengimsi olan ve pıhtı veya kalın kıvamı olmayan benekli kandır. Yerleşme krampları, adet krampları kadar yoğun değildir. Şiddetli ağrı yaşarsanız, kadın doğum doktorunuz ile konuşmalısınız. Yine de, bazı kadınların bildirdiği gibi, karında hafif dikenli veya karıncalanma hissine neden olurlar. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

Yerleşme kanaması veya kramplarına eşlik edebilecek diğer semptomlar, hamileliğin erken belirtileri ve semptomlarıdır. Erken gebelik belirtileri şunları içerebilir:

Döngünüzü takip etmek, vücudunuzu ve sizin için neyin “normal” olduğunu veya hormonlarınızın yumurtlama ve implantasyona yol açan tüm bu yan etkilere nasıl neden olduğunu bilmenize yardımcı olabilir. Döngünüzde herhangi bir değişiklik veya yeni semptom varsa, bunları erken yakalayabilir, nedenini öğrenebilir ve erken bir aşamada doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Hamilelik olabileceğini düşündüğünüz belirtileriniz varsa ve adet gecikmesi yaşıyorsanız, hamilelik testi yapın veya teyit için kadın doğum doktorunuza danışın. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

Hamilelik Öncesi ve Sırasında Sağlık Sigortası Kullanımı

Doğum teminatlı bir sağlık sigortanız varsa kendi doğum uzmanınızı seçip özel hastanede doğum yapabilirsiniz. Hamile kalmadan önce bir tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabileceğiniz gibi dilerseniz hamile kaldıktan sonra da doğum teminatlı bir sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz. Her iki sağlık sigortası ürününde de doğum eyleminiz sağlık sigortası kapsamındadır ve özel hastanelere ek ücret ödemesi yapmazsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile gebelik rutin test ve tetkikler için ek ücret ödemezken, Normal & Sezaryen doğum ve 2 geceye kadar hastane yatışı ve refakatçi giderleri %100 karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında Devlet Desteği ile vergi avantajından da faydalanırsınız.

Sadece Doğum Paketi, hamilelik başlangıcında sağlık sigortası yaptırmamış anne adaylarının, sadece doğumları için kullandıkları bir sağlık sigortasıdır. Doğumunuza saatler kalsa dahi bu paketi satın alabilirsiniz. Bu sağlık sigortası ile doğumunuz (normal ve sezaryen fark etmeksizin) poliçeniz tarafından karşılanır, aynı zamanda anestezi ile ilgili giderleriniz de poliçenize dahil edilir. (Döllenme Belirtileri Nelerdir?)

Sağlık sigortaları, vergi avantajı, anlaşmalı hastaneler ve kadın doğum doktorları hakkında detaylı bilgi için; Sağlık ekibimizi hemen arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Döllenme Belirtileri Nelerdir? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by